Diskutē par radošo industriju potenciālu Baltijas valstīs

Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā piektdien, 21. janvārī, organizēja darba semināru, kurā bija uzaicināti piedalīties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kultūras un radošās industrijas attīstības jomā iesaistītie eksperti.
Semināra mērķis – turpinot attīstīt Baltijas valstu sadarbību radošās industrijas politikas plānošanā un īstenošanā, dalīties labās prakses piemēros politikas veidošanā, finansējuma piesaistē un radošās industrijas izglītībā. Regulāras pieredzes apmaiņas sanāksmes starp Baltijas valstu Kultūras ministriju speciālistiem un radošās industrijas attīstības jomā iesaistītajiem ekspertiem notiek jau kopš 2007. gada, un šobrīd ir svarīgi atkārtoti pievērst uzmanību tam, kā attīstīt un izmantot kultūras un radošās industrijas potenciālu, lai tas pilnvērtīgi darbotos kā viens no valsts sociālekonomiskās attīstības dzinējspēkiem. 
Seminārā piedalījās kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, ekonomikas ministrs Artis Kampars, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Kultūras ministriju, kā arī Attīstības aģentūru pārstāvji.
Pirms semināra dalībnieki apmeklēja Andrejsalas radošās industrijas inkubatoru, lai klātienē skatītu vienu no radošās industrijas prakses piemēriem Latvijā, kas sevi raksturo kā „piestātni uzņēmīgiem cilvēkiem, kas savas radošās biznesa idejas vēlas iedzīvināt taustāmās formās un tā labā ir gatavi aktīvi un produktīvi rīkoties.” Biznesa inkubators Creative Andrejsala kopš 2010. gada marta, kad ieguva tiesības īstenot programmu un uzsāka darbību, jau ir veiksmīgi atbalstījis 50 jaunos uzņēmumus, kas visi pārstāv dažādas radošās industrijas nozares.