Hamsuna diena

Atzīmējot norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 150 –gadi, trešdien, 21. oktobrī Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros kinoteātrī K. Suns tiks demonstrētas 2 filmas.

Plkst. 15:30 tiks demonstrēta dokumentālā eseja
Knuta Hamsuna Kaukāza mistērijas (Knut Hamsun's Caucasian Mysteries), Gruzija, 2005.g. 87 min.
1899. gadā Knuts Hamsuns devās ceļojumā pa Kaukāzu bez rakstītās preses pavadības, savu vārdu ne reizes neatklājot. Šis ceļojums kalpo kā atslēga vairākiem noslēpumiem un mistērijām. Tā ir garīga atgriešanās pie savām saknēm Ziemeļnorvēģijā, atpakaļ bērnībā. Filma balstīta Hamsuna romānu „Pasaku zemē” un „Pa aizaugušām tekām” motīvos.
Filma tiks demonstrēta krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā austiņās. Ieeja bez maksas.

Plkst. 17:45 tiks demonstrēta filma Zemes svētība (The Growth of the Soil), Norvēģija, 1921.g., 96 min
Filmas scenārija pamatā ir Knuta Hamsuna romāns „Zemes svētība”, par kuru viņš 1920. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā. Filmas mūzikas autors ir pirmais norvēģu kino komponists Leifs Halvorsens.
Īzaks un Ingera ir pirmie iemītnieki ziemeļu Norvēģijas mežonīgajā apvidū. Viņi gan smagi pūlas, iekopjot saimniecību, taču redz arī smagā darba augļus. Velēnu būdu nomaina īsta māja, uzrodas lopi un bērni. Kad viens no tiem piedzimst ar zaķa lūpu, Ingera bērnu nogalina un nokļūst cietumā. Viņas prombūtnē vide mainās – tiek ierīkotas vara raktuves un ierodas jauni iedzīvotāji. Taču Īzaks turpina nodarboties ar lauksaimniecību, kas pēc raktuvju bankrota izrādās vienīgais, ar ko nodarboties.

Pirms filmas Jana Erika Holsta (Norvēģijas filmu institūts) uzruna.

Ieeja bez maksas.