Nordic Green to Scale – Latvijai aktuālu secinājumu un rekomendāciju izziņošana

Ja vēlies uzzināt par Latvijas ieguvumiem, adaptējot un izvēršot jau eksistējošus klimata risinājumus, aicinām uz pasākumu Nordic Green to Scale, kas notiks 2018.gada 30.maijā plkst.09:30, Rīgā, Altum telpās, Doma laukumā 4, kad tiks prezentēti īpaši Latvijai izstrādāti desmit mazoglekļa risinājumi, kas aplūkoti Nordic Green to Scale 2 projekta ietvaros. Pasākuma norises valoda – angļu. Tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā

Reģistrējies šeit 

Pasākumā uzrunas teiks LR Ekonomikas ministrs un LR Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, Ziemeļvalstu Investīciju bankas pirmais viceprezidents un Aizdevumu departamenta vadītājsThomas Wrangdahl un Somijas investīciju fonda Sitra vecākais padomnieks Oras Tynkkynen. Pēc tam sekos paneļdiskusija ar vietējo un starptautisko ekspertu līdzdalību, kur tiks aplūkoti Latvijai izstrādāto rekomendāciju galvenie atzinumi un pārrunātas analīzē balstītas rekomendējošās nostādnes, kā arī investīciju iespējas, kuras Latvijai paver efektīvu mazoglekļa risinājumu izvēršana.

Green to Scale sevī ietver virkni izpētes projektu, kuros tiek aplūkots eksistējošu klimata risinājumu adaptēšanas un izvēršanas potenciāls. Nordic Green to Scale 2 īpašu uzmanību pievērš atsevišķām valstīm, analizējot divus pasaules reģionus: Eiropā – Baltijas valstis, Poliju un Ukrainu; Austrumāfrikā – Keniju un Etiopiju. No agrāk tapušiem pētījumiem katrai no šīm grupām tika izvēlēti desmit dažādi risinājumi ar vislielāko potenciālu konkrētajam reģionam.

Pētījums aptver izmešu samazinājuma potenciālu, izmaksas un ietaupījumus, kā arī papildieguvumus, kurus sniedz izvēlēto risinājumu izvēršana. Tāpat pētījumā tiek ņemta vērā katras valsts specifika, kas varētu ietekmēt risinājumu ieviešanu, līdz ar ko tajā piedāvātās nostādņu rekomendācijas ir pielāgotas katras aplūkotās valsts īpatnībām. 

Pasākumā tiks prezentēti izpētes rezultāti, kas ir aktuāli Latvijas kontekstā. Tiks diskutēts par izpētē balstītām rekomendācijām, kā arī investīcijām un biznesa iespējām, ko Latvijai pavērtu efektīvu mazoglekļa risinājumu izvēršana lielākā mērogā. Pasākumu organizē Somijas investīciju fonds Sitra sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Ziemeļvalstu Investīciju banku un Latvijas Fizikālās enerģētikas institūtu.