VIDEO: Literārais vakars ar norvēģu rakstnieku Ērlennu Lū

Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Ziemeļvalstu valodu centrs NORDISK aicināja visus Ziemeļvalstu literatūras interesentus uz tikšanos ar norvēģu rakstnieku Ērlennu Lū (Erlend Loe), 29. februārī plkst.18.00 Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13/3, (Berga Bazārā).
Ērlenns Lū ir neordināra personība un viens no pasaulē atpazīstamākajiem norvēģu rakstniekiem. Viņš raksta un tulko prozu gan pieaugšajiem, gan bērniem, ir filmu scenāriju autors. Autors ar grāmatu „Pazudis ar sievieti”  (Tatt av kvinnen) debitēja 1993. gadā. Lū otrais romāns „Naivi. Super” (Naiv. Super) iznāca 1996. gadā un uzreiz iemantoja lasītāju un kritiķu labvēlību. Tas ir tulkots 30  valodās un izdots visā Eiropā un ārpus tās.

Latviešu valodā ir tulkotas vairākas Ērlenna Lū grāmatas - „Naivi. Super” izdota 2005. gadā, Ingas Redjko un Gunas Gavares tulkojumā, 2009. gada izdota grāmata bērniem „Kurts četrās grāmatās”, Jolantas Pētersones tulkojumā. Savukārt 2011. gadā latviešu valodā tika izdots romāns "Doplers", kuru no norvēģu valodas tulkojusi Ilze Kačevska. Šobrīd Ziemeļvalstu valodu centra NORDISK izdevniecībā Jolanta Pētersone tulko Ērlenna Lū romānu „Muleum”, kas lasītājiem būs pieejams 2012. gadā.