Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”

Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory” – viens no lielākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem pasaulē, notiks 27. un 28. septembrī Rīgā ar mērķi radīt platformu veselīgas 5G ekosistēmas izveidei, kas varētu kalpot par paraugu Eiropas Gigabaitu sabiedrības veidošanai. 

Tā kā Eiropa aktīvi iesaistās 5G tehnoloģiju ieviešanā, Baltijas jūras reģions lieliski pozicionē reģiona digitālās iespējas Eiropā, kā arī iesaistās globālās konkurences radītajos izaicinājumos ar Silicon Valley un Āzijas reģionu. Ziemeļvalstu Ministru padomes digitālā programma, kurai ir izšķiroša nozīme Ziemeļvalstu un Baltijas digitālās pārrobežu sadarbības veicināšanā, tiek ņemta vērā arī “5G Techritory” forumā. Zīmīgi ir arī tas, ka Foruma laikā notiks tikšanās un diskusijas satrp Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ministriju amatpersonām. Darba kārtībā būs arī kopīga Ziemeļvalstu un Baltijas valstu rīcības plāna izveide spēcīgākai 5G sadarbībai.

Foruma ietvaros notiks augsta līmeņa biznesa un politiskās diskusijas par 5G tehnoloģijas globālo ieviešanu, tajā skaitā arī par vīzijas pārvēršanu konkrētos biznesa modeļos, un par pašreizējo progresu 5G ieviešanas jomā Eiropā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām tēmām kā viedā pilsēta (smart city), viedā mobilitāte (smart mobility), viedā veselības aprūpe (smart healthcare) un Industry 4.0. Forumā ar ekskluzīvu un iedvesmojošu lekciju Future of the Car piedalīsies "Qualcomm" vadītājs Stīvs Mollenkofs, savukārt hakatons jeb tehnoloģiju maratons iekļaus vadošos start-up uzņēmumus no Baltijas jūras reģiona. 

Plašāka informācija par forumu - https://www.5gtechritory.com/ .