X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas

No 16. līdz 24. oktobrim Starptautiskais kino centrs sadarbībā ar Nordea banku un Ziemeļu Ministru padomi piedāvā X Ziemeļvalstu filmu dienas (ZFD), kas kļuvušas par regulāru notikumu Latvijas kino dzīvē jau no 90 -to gadu sākuma.

Deviņu dienu laikā būs iespējams noskatīties jaunākās filmas no Dānijas, Īslandes, Zviedrijas, Somijas un Norvēģijas.

ZFD konkursa programmu vērtēs Mediju žūrija. Tās sastāvā šogad darbosies portāla satori.lv žurnāliste Irbe Treile, Radio SWH dīdžejs Toms Grēviņš un žurnāla “Klubs” galvenais redaktors Juris Šleiers.
Žūrija lems par to, kura no ZFD filmām iegūs festivāla galveno balvu – Ziemeļu galdu, savukārt skatītāji ar savu balsojumu varēs noteikt Skatītāju simpātiju ieguvēju.  

Šogad X Ziemeļvalstu filmu dienu katalogs ir pieejams elektroniski Starptautiskā kino centra mājas lapā ww.arsenals.lv un informatīvā atbalstītaja www.kinokino.lv mājas lapā.

Bez jaunākajām ziemeļu kino aktualitātēm, filmu dienu ietvaros ar īpašiem seansiem tiks atzīmēta norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 150 -gade:
Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā 20. oktobrī filmu eksperts prof. Viktors Freibergs atklās sava kinolektorija otro sezonu ar priekšlasījumu Hamsuns un kino: literārā teksta kinematogrāfiskums.
Filmas varēs noskatīties jau nākošajā dienā, 21. oktobrī, k/t K Suns Hamsuna dienas ietvaros.

Savukārt 22.-23. oktobrī pirmo reizi norisināsies Riga Meetings - Baltijas un Ziemeļvalstu filmu institūciju pārstāvju, politikas veidotāju, producentu, izplatītāju un citu filmu profesionāļu tikšanos Rīgā.