Stāstniece Mega Nomgorda no Zviedrijas viesosies XIII Kurzemes stāstnieku festivālā “Ziv zup”

Katru gadu aprīļa beigās Kuldīgā un tās apkaimē no malu malām sabrauc un sanāk stāstnieki, lai līdz ar pāri Ventas rumbai lidojošām zivīm stāstītu stāstus, kas dzirdēti sen un ne tik sen. 

XIII Kurzemes stāstnieku festivāls „Ziv zup” šogad notiks 26. un 27.aprīlī, lai no jauna aktualizētu stāstu stāstīšanu kā nozīmīgu mantojuma daļu, izceļot pašus stāstu glabātājus, viņu unikālos stāstus, šīs tradīcijas pārmantošanu no paaudzes paaudzē un Kurzemes reģiona valodas bagātību, izlokšņu un dialektu daudzveidību. Festivāls ik gadu pulcē ne vien vietējos stāstu zinātājus, bet arī citu Latvijas novadu un citu valstu pārstāvjus un interesentus, kas aktīvi darbojas stāstniecības aktualizēšanā un piedalās ar šo tēmu saistītos projektos un iniciatīvās. Šogad Kurzemes stāstnieku festivālā "Ziv zup" viesos no Zviedrijas ieradīsies Mega Nomgorda (Meg Nömgård), projekta „Leģendu zeme” vadītāja. Piektdien, 26.aprīlī viņa pasniegs meistarklasi Kuldīgas Mākslas namā, bet pievakarē piedalīsies “Kuldīznieku un draugu stāstu vakarā”. Sestdien, 27.aprīlī,  Mega Nomgorda būs sastopama Stāstnieku koncertā, jo viņa ir stāstniece, kas mīl sendienīgus un mūsdienīgus stāstus. 

Mega Nomgorda vada Leģendu zemi, asociāciju, kas dibināta 1990. gadā ar mērķi veicināt stāstu un leģendu stāstīšanu, kas cēlušās Krūnuberjas (Kronobergs) apvidū Zviedrijas dienvidos. Projektā ietilpst “Leģendu muzeju” (Sagomuseet), īpašo vietu apzināšana un ikgadējs stāstu festivāls.