Rīgā notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2019"

Divas dienas maija izskaņā, 30. un 31.maijā, Rīgā jau trešo gadu notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2019". Šogad pasākuma galvenā tēma ir "Zināšanas un pilsēta" un tā mērķis ir vest uz Rīgu jaunākās idejas pilsētu attīstībai un radīt inovatīvus risinājumus teritorijām Rīgas pilsētā.

Šogad pasākums norisināsies Daugavas kreisajā krastā, Torņakalna, Āgenskalna un Ķīpsalas apkaimēs – teritorijā, kur atrodas trīs Latvijas vadošās augstskolas un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Nākotnē šeit būs koncentrēti vairāk nekā 40 000 studentu. Teritorijā, kas nereti tiek dēvēta par "zināšanu jūdzi", tiek realizēta arī virkne nozīmīgu attīstības projektu, ieplānota "Rail Baltica" pieturvietas izveide un virkne infrastruktūras uzlabošanas pasākumu.

Pasākuma pirmajā dienā MadCity aktivitātes norisināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kur notiks lekcijas un diskusijas par inovāciju rajoniem, to darbības principiem un piemēriem pasaulē, kā arī sarunas par Rīgas supermobilitāti (elektroskūteri, velosipēdi, sabiedriskais transports) un tās radītajām iespējām. Kā viens no runātājiem būs Helsinku Universitātes profesors Mihails Galanakis (Michail Galanakis) no Somijas ar priekšlasījumu par sabiedriskās telpas sociālajiem aspektiem. Dienas nobeigumā augstskolas un uzņēmumi prezentēs savus nākotnes plānus piecu minūšu garos stāstos.

Otrajā dienā notiks pasaulē unikālais "Mad City" pilsētplānošanas hakatons. Šogad tas ir iezīmīgs ar faktu, ka tajā piedalīsies pilsētplānošanas un tehnoloģiju eksperti no 15 pasaules valstīm, kā arī Daugavas kreisā krasta uzņēmumu, augstskolu un vietējo iedzīvotāju pārstāvji, kopumā plānoti vairāk nekā 200 dalībnieku.     

Visu pasākumu tiešraidē būs iespējams noskatīties "LMT Straume".

Pēcpusdienā peldošajā mākslas galerijā "Noass" notiks komandu darbu prezentācija un uzvarētāju noteikšana – starptautiskās žūrijas, komandu savstarpējais vērtējums un interneta balsojums.

Pasākumā izskaņā iecerēta gada lielākā pilsētplānošanas ballīte "Uzgriez Rīgai ritmu", kurā piedalīsies pasākuma dalībnieki un īpaši uzaicinātie viesi – politiķi, sadarbības partneri, uzņēmēji.