Ziemeļu Padome diskutē par Eiropas Savienību

Ziemeļu Padomes* 61. sesija norisināsies no 27. līdz 29. oktobrim Zviedrijas Parlamentā Riksdāgā. Šīgada centrālā tēma ir Ziemeļu reģions un Eiropas Savienība.

Dienu pirms sesijas oficiālās atklāšanas, 26. oktobrī, paredzēti divi nozīmīgi pasākumi: Ziemeļvalstu un Baltijas valstu premjerministru tikšanās, kā arī ausgta līmeņa atklātā konference par klimata jautājumiem.

Sesijas pirmajā dienā, 27. oktobrī, notiks debates starp Ziemeļvalstu premjerminisriem un lielāko opozīcijas partiju līderiem. Vakarpusē paredzēta Ziemeļu Padomes balvu pasniegšana literatūrā, mūzikā, kino mākslā, kā arī par sasniegumiem vides jomā. Jau ticis ziņots, ka starp filmdariem par labāko šogad tika atzīts dānis Larss fon Trīrs, kura filmu “Antikrists” bija iespējams noskatīties arī Rīgā X Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros.  

Turpmākajās sesijas dienās tiks diskutēts par ciešāku Ziemeļvalstu sadarbību ārlietās un aizsardzības politikā, par cilvēktirdzniecības apkarošanu, kā arī par zinātni, veselības aprūpi un citām sfērām. 

Triju dienu laikā Zviedrijas Parlamentā būs plaši pārstāvēta teju visa Ziemeļvalstu reģiona politiskā elite, sākot no valdību vadītājiem, ministriem, opozīcijas līderiem un citiem augsta ranga politiķiem.

Plašāka informācija par Ziemeļu Padomes sesiju: http://www.norden.org

NB! Jaunākās ziņas tieši no Stokholmas: http://twitter.com/norden_lv

*Ziemeļu Padome ir sadarbības institūcija starp Ziemeļvalstu parlamentiem, kas tika dibināta1952. gadā Ziemeļvalstu sadarbības veicināšanai.