Ar četriem veiksmes stāstiem noslēdzies pirmais X-industriju hakatons Latvijā

Šī gada 24.aprīlī noslēdzās pirmais X-industriju hakatons Latvijā. Lai risinātu nozares problēmjautājumus, hakatonā satikās četri nozares uzņēmumi - VAS “Latvijas Dzelzceļš”, SIA “LODE”, LVMI “Silava”, SIA “Valpro” un trīs IT industrijas uzņēmumi SIA “Datakom”, SIA “Burti” un SIA “DIVI Grupa”. Nozares uzņēmumi atzīst - digitalizācijas process ir vienkāršāks nekā gaidīts!

Piecu nedēļu laikā četras komandas, kas tika izveidotas, apvienojoties nozares un IT uzņēmumiem, risināja biznesa problēmas tādās nozarēs kā dzelzceļa infrastruktūra, ražošana un mežsaimniecība. Dalībnieki norāda, ka komandas sadarbosies arī turpmāk un, digitalizējot dažādus procesus, vērtēs, kā padarīt savu ikdienu vienkāršāku un darbu efektīvāku.

LVMI “Silava” pārstāve Dagnija Lazdiņa atzīst: “Strādājot kopā ar IT nozares pārstāvjiem sapratām, cik daudz vēl varam pilnveidoties. Būtiski, ka arī pēc hakatona mēs varam sadarboties, lai izdarītu vēl vairāk - šis ir tikai sākums. Hakatons ir ļoti laba platforma, kur satikties nozarēm un uzņēmumiem, kas ikdienā nestrādā kopā. Mēs katru dienu ziņās dzirdam, ka IT ir mūsu nākotne, taču es varētu papildināt, ka tieši IT sadarbība ar citām nozarēm ir mūsu nākotne.”

Ikvienā nozarē digitalizācija ir būtisks stūrakmens attīstībai. Neraugoties uz to, ka nereti publiskajā telpā digitalizācija tiek pasniegta kā kas sarežģīts, hakatona rezultāti ir lauzuši šo stereotipu. Arī dalībniekiem viena no galvenajām atziņām ir, ka digitalizācijas process ir vienkāršāks nekā gaidīts. Ja uzņēmumi par sev vēlamā rezultāta sasniegšanu sākotnēji bija skeptiski, tad hakatonā visi ir ieguvuši pārliecību, ka nozare un IT ir viegli savienojamas lietas.

Viens no hakatona dalībniekiem, VAS “Latvijas Dzelzceļš” pārstāvis Aleksandrs Volodkevičs atzīst: “Hakatons ļauj sasniegt tieši uzņēmumam vajadzīgo rezultātu, nevis pielāgoties kādam jau gatavam risinājumam. Galvenais ir ticēt un iet līdz galam!”

Šo piecu nedēļu laikā komandas ne tikai risināja problēmjautājumus, bet arī apguva zināšanas pie kompetentiem mentoriem. Pieredzē dalījās Rūdolfs Krese (riska kapitāla fonda ZGI Capital investīciju direktors un Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas valdes loceklis), Inese Dosē (PricewaterhouseCoopers, SIA vecākā konsultante), Jānis Rozenblats (Mailigen vadītājs), Daniels Pavļuts (vadzinību konsultants, pasniedzējs un Jaunuzņēmumu asociācijas līdzdibinātājs), Līga Lētiņa (UX (user experience jeb lietojamības) profesionāle un komunikāciju speciāliste) un Ernests Štāls (Jaunuzņēmuma Dripit.io līdzdibinātājs un vadītājs).

Jānis Čupriks, IT klastera valdes loceklis akcentē: “Hakatons bija izaicinājums gan IT uzņēmumiem, gan citu nozaru speciālistiem - vieniem un otriem tā bija iespēja izdzīvot jaunu biznesa ideju radīšanas procesu. Lai arī šķiet, ka mēs katrs runājam savā valodā, ieklausoties un dzirdot, rezultāts tiek sasniegts.”

Nākamais X-industriju hakatons tiek plānots jau 2018. gada rudenī. Visi interesenti tiek aicināti pieteikties dalība rakstot uz: itcluster@itbaltic.com vai inese.murniece@itbaltic.com.

X-industriju hakatons tika rīkots ar Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas un Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.