Dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” starptautiskās versijas pirmizrāde

Filmu studija „DEVIŅI” sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Republikas Ārlietu minitriju prezentē dokumentālās filmasPretrunīgā vēsture” starptautiskās versijas pirmizrādi 27. septembrī plkst. 18.00 kinoteātra „Rīga” Mazajā zālē.

Filmu studijas „DEVIŅI” dokumentālā filma „Pretrunīgā vēsture” ir filma par mums visiem – Latvijas sabiedrību, dažādu tautību un atšķirīgas vēsturiskās pieredzes cilvēkiem, kuri nu jau 20 gadus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas dzīvo vienā valstī, taču viņu atmiņas, zināšanas un spriedumi par valsts vēsturi ir ļoti dažādi un pretrunīgi.

Dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” galvenie varoņi ir latvietis Kurts Grīnups, ebrejs Edvards Anders un krievs Vitālijs Ļeonovs. Viņu ļoti atšķirīgā kara laika pieredze un šodienas pārliecība ir savdabīgs Latvijas sabiedrības „šķērsgriezums” mūsdienās. Pēc filmas diskusiju par atšķirīgiem vēstures notikumu skaidrojumiem vadīs Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis un Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Sergejs Kruks.

 

 

Filmas veidotāji ir režisore Ināra Kolmane un vēsturnieks Uldis Neiburgs, producents Jānis Juhņēvičs. Oriģinālmūziku sarakstījis komponists Ivars Makstnieks. Operatori Andrejs Verhoustinskis, Aivars Kalniņš, Renārs Vimba. Filmas mecenāti ir Andris Grasmanis un Kaspars Viškints.
Filmas veidošanu atbalstījis Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latviešu fonds un Latvijas Okupācijas muzejs, kā arī privātie ziedotāji. Filmas subtitrēšanu angļu valodā atbalstījusi Latvijas Republikas Ārlietu ministrija. Filmas satrptautiskās versijas pirmizrādi atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

Sīkāka informācija par filmu:
Ināra Kolmane, kolmane@parks.lv, mob. 29250104
Jānis Juhņēvičs, devini@parks.lv, mob. 29250275