Performances kuģis ar 12 māksliniekiem Baltijas jūrā

No 2010.gada 10. Līdz 20. jūnijam Baltijas jūrā kuģos performances mākslas kuģis Friend_Ship. Uz tā klāja radošo auru ienesīs 12 mākslinieki no Latvijas Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas.

Skatītājiem mākslinieku sniegumu būs iespējams vērot 6 Baltijas jūras ostās, tostarp arī Rīgā Andrejsalā, 10. jūnijā. Tas būs Friend_Ship maršruta sākumpunkts. 

Katru valsti pārstāvēs divi aktīvi un profesionāli performances mākslinieki, kas uz kuģa veidos sadarbību ar pārējiem dalībniekiem.  

Latviju pārstāvēs šobrīd vieni no aktīvākajiem performances māksliniekiem Kristaps Pūce un Krišs Zilgalvis. Kristapa Pūces un Kriša Zilgalvja performances ir kā fiziski un garīgi pārbaudījumi, kuros mākslinieki cenšas šķērsot savas robežas.

Projektā piedalīsies somu performances mākslas zvaigzne Rojs Vāra (Roi Vaara), kurš veido konceptuālas performances un kuram 2005.gadā piešķirta Ars Fennica balva. Pazīstamais igauņu mākslinieks Andrus Joonas veido pats savu mitoloģiju, kuru sauc vienā vārdā „Aledoia” un ilgu laiku bija dzeltenais vilkcilvēks. Dāņu mākslinieks Henriks Vestergārds Frīss (Henrik Vestergaard Friis) kā Zaratustras onkulis savās performancēs rekonstruē dāņu performances mākslas kanonu.

Kuģis tiks izmantots arī kā radoša darbnīca, uz kura notiks diskusijas par performances mākslu.
Friend_Ship performanci ostā veidos tās valsts pārstāvji, kurā kuģis ir pietauvojies, tajā iesaistot arī pārējo valstu māksliniekus.

Viss, kas notiks uz kuģa, tiks veidots kā 10 dienu performance. To varēs vērot online video pārraidē mājas lapā www.friendship.lv

Friend_ Ship laikā ir plānota Baltijas ūdens laboratorija Baltic Water, mākslinieku tirgošanās ar sevi kā ar mākslas darbu, cilvēku makšķerēšana un citas performances.

Ar Ziemeļvalstu kultūras punkta Nordic Culture Point atbalstu projektu organizē Latvijas Performances Mākslas savienība.

Sīkāka informācija: www.friendship.lv un www.performance.lv