Video: Troels Sandegård izstāde Exhale (26/03-25/04)

No 26.marta līdz 25.aprīlim galerijā „Supernova” un Krāmu ielas apkārtnē bija apskatāma dāņu mākslinieka Troelsa Sandegårda neparasta izstāde-instalācija EXHALE.

Troels Sandegård's exhibition Exhale in Riga from Ziemeļu Stāsti on Vimeo.

Šī izstāde tika ietverta CO2 E-Race Riga pasākumu sērijā, kuras mērķis bija palielināt sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām un globālā klimata krīzi Latvijā, kā arī demonstrēt risinājumus tās novēršanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.    Izstāde – instalācija EXHALE aicina skatītāju ielūkoties, kā dabas un klimata jautājumi tiek risināti mākslas pasaulē. Mākslinieks cer ar savu darbu veicināt sarunas un diskusijas par ekoloģijas tēmu, parādot mijiedarbību starp mākslu un dabu, telpu un vietu, mākslīgo un dabisko, mākslu un pilsētainavu, kas ir ļoti aktuālas tēmas šajā klimatu pārmaiņu laikmetā.

Idejas tehniskais risinājums balstās uz ventilācijas cauruļu sistēmas izveidi, kur ar ventilatora palīdzību uz galerijas telpām un prom no tām tiek pārraidīts gaiss un skaņa, kā arī gaisa sēņu „gleznu” veidošanu uz galerijā izvietotajām stikla platēm.

Šodien, kad apzināmies, ka globālā klimata krīze vairs nav tikai tukšs vārds, mums katram vajadzētu aizdomāties, vai efektīvi izmantojam ventilācijas iekārtas, vai ziemas laikā neveram vaļā logus bez iemesla, ļaujot aizplūst siltajam gaisam, kas liek telpām izsalt, kā rezultātā atkal ir jātērē siltumenerģija, lai telpas tiktu atkārtoti piesildītas. Tādas šķietami ikdienišķas lietas kā ventilācijas iekārtas, pareiza siltināšana un rūpīgi izplānota izolācija var būtiski samazināt CO2 izplūdi.

Projekts „CO2 E-Race Rīga” noslēgsies 15. maijā, kad Biķernieku trasē notiks sacensības automašīnām ar zemu CO2 izmešu līmeni, kā arī varēs vērot šo automašīnu svinīgo parādi Rīgas centrā.

„CO2 E-Race” projekta pasākumus Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Sorosa fondu Latvijā.

Papildus informācija: www.co2erace.lv