Aicinām uz lekciju un tikšanos ar somu komiksu mākslinieci, ilustratori un pasniedzēju Annu Sailamā

9.septembrī, plkst. 18.00 Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā (Marijas iela 13/3, Berga bazārā) notiks pasākums ar somu komiksu mākslinieces, ilustratores un pasniedzējas Annas Sailamā piedalīšanos. 10. un 11. septembrī radošās darbnīcas mākslinieces vadībā notiks  Ziemeļvalstu ģimnāzijā Rīgā, Cēsu Centrālajā bibliotēkā un Cēsu Jaunajā  pamatskolā.

Anna Sailamā (1979) ir vizuālu stāstu stāstniece, ilustratore un mākslas pasniedzēja. Komiksus viņa zīmē kopš 2007.gada, kad sāka studēt Ālto Universitātē Helsinkos. Šobrīd viņa zīmē ilustrācijas, komiksus, veido animācijas, piedalās izstādēs un strādā par komiksu pasniedzēju Lahti Dizaina institūtā. Viņas komiksu grāmatas ir tulkotas arī Francijā, Beļģijā un Polijā un viņa ir ieguvusi galveno balvu starptautiskajā komiksu festivāla “Fumetto” Šveicē. Anna Sailamā ir viena no somu komiksu mākslinieku apvienības “Kutikuti” dalībniecēm, kas kopš 2005.gada attīsta drosmīgu un kvalitatīvu laikmetīgo komiksu mākslu gan Somijā, gan starptautiski. 2016. gadā Anna Sailamā viesojās Latvijā, lai vadītu komiksu radošo darbnīcu jauniešiem Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kur notika “Kutikuti” 10 gadu jubilejas izstāde “Tempora Mutantur”. 2016.gadā kuš! komiksi izdeva viņas komiksu īsstāstu "Everyone Is Hungry" sērijā mini kuš!. annasailamaa.com

Pasākumu rīko Ziemeļu Ministru Padomes birojs Latvijā sadarbībā ar kuš! komiksi. Atbalsta Somijas vēstniecība Latvijā. Ieeja bez maksas! Pasākums notiks angļu valodā.