Aicinām uz semināriem par sociālajām pārmaiņām un atbildību: Agita Misāne par alternatīvo reliģiju

Latvijas Sociologu asociācija sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā aicina uz semināriem par aktuāliem procesiem Latvijas sabiedrībā. Semināru cikla “Sociālās pārmaiņas un atbildība” ietvaros katra mēneša pēdējā ceturtdienā Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā, norisināsies seminārs, kurā Latvijas spēcīgākie sociālie zinātnieki runās par saviem jaunākajiem pētījumiem par norisēm, kas skar mūs visus.

28.februāri plkst.18:00 aicinām uz semināru cikla otro semināru "Vai dzīvojam pseidozinātnes, okultisma un ezoterikas uzplaukuma laikā?", kurā uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes vadošā pētniece, reliģiju zinātniece Agita Misāne. 

Dziednieki, rīkstnieki, zintnieki un zīlnieki – šķiet, ka viņi ir visur! Šamaņi praktizē poliklīnikās, ierēdņi apgūst apzinātību un pedagogi apcer, kā labāk apmācīt indigo bērnus. Pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, socioloģijas klasiķis Tomass Lukmans radīja “neredzamās reliģijas” jēdzienu, ko izmanto joprojām, kur vien jāpēta t.d. “alternatīvā reliģiozitāte”. Šobrīd “neredzamā reliģija” publiskajā telpā ir pat ļoti redzama. Vai tas nozīmē, ka tā ir aizvien nozīmīgāka aizvien lielākam iedzīvotāju skaitam? Kā mainījusies reliģiskā ainava Latvijā? Vai mums būtu jāapraud racionalitātes zudums Latvijas sabiedrībā? 

Agita Misāne ir Rīgas Stradiņa universitātes vadošā pētniece, filozofijas doktore, reliģiju zinātniece un ideju vēsturniece, kura specializējusies ideoloģiju, īpaši nacionālisma, un mūsdienu reliģiozitātes izpētes jomā. Šajā lekcijā Agita Misāne stāstīs par saviem pētījumiem par alternatīvās jeb “neredzamās” reliģijas tematiku, kā arī par to, kā reliģijas socioloģijas teorijas un lietišķie pētījumi  palīdz orientēties šajos sarežģītajos procesos.