Aicinām uz semināru “Kā tikt galā ar problēmizraisošu uzvedību”

Velku biedrība sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā aicina uz Bū Hejlskova-Elvēna (Bo Hejlskov Elvén) grāmatas “Bez kliedzieniem, kodieniem, sitieniem. Kā pozitīvi ietekmēt uzvedību? Ceļvedis darbam ar cilvēkiem, kuriem ir autisms, uzvedības un citi funkcionālie traucējumi" atvēršanas svētkiem veltītu semināru “Kā tikt galā ar problēmizraisošu uzvedību”.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Bū Hejlskovs-Elvēns, klīniskais psihologs, pieredzējis konsultants un lektors ar specializāciju autisma un problēmizraisošas uzvedības jautājumos, Zviedrijas Autisma apvienības gada balvas, kas piešķirta par izcilu konsultatīvo un izglītojošo darbu, veicinot izpratni par problēmizraisošu uzvedību, laureāts un vairāku starptautiski atzītu un tulkotu grāmatu autors.

Konflikti, vardarbība un paškaitnieciska uzvedība ir bieži sastopamas parādības gan aprūpē, psihiatrijā un citās darbības jomās personām ar speciālām vajadzībām, gan ģimenēs, kurās dzīvo šie cilvēki. Ar to saistīto problēmu risināšanai izmanto dažādas metodes, no kurām vairums galvenokārt vērstas uz terapiju.

Semināra uzmanības centrā ir nevis terapija, bet gan tas, kā mums rīkoties nevēlamas uzvedības gadījumā un kā izturēties saskarsmē ar personu, kam ir šāda uzvedība. Semināra dalībnieki iepazīs afektu teorijās un neiropsiholoģijā balstītas metodes, kuru preventīvā iedarbība uz vardarbību, konfliktiem un paškaitniecisku uzvedību jau ir lieliski pierādīta praksē.

Dienas pirmā puse būs veltīta teorijai un izturēšanās veidiem, bet otrā puse – metodēm un praktiskajai saskarsmei. Semināra mērķis ir gan iepazīties ar efektīvām metodēm, gan piedāvāt dalībniekiem zināšanu bāzi, uz kuras pamata attīstīt pašiem savas metodes.

Interesentiem iespējams piedalīties vienā no diviem semināriem: 2017. gada 17. februārī plkst. 10.00-16.00, vai 2017. gada 18. februārī plkst. 10.00-16.00, Latvijas Kara muzejā Smilšu ielā 20, Rīgā.

Pateicoties Bū Hejlskova-Elvēna atsaucībai un Velku biedrības atbalstītāju labvēlībai, pasākums ir bez maksas.

Pieteikties elektroniski www.velki.lv; velki@velki.lv , vai pa tālruni 29469065 (Tamāra), minot savu vārdu, uzvārdu un to, kāds ir Jūsu dalībnieka statuss, piemēram, pedagogs, psihologs, sociālās aprūpes vai citas darbības jomas pārstāvis, vecāks, cits tuvinieks, un savu tālruņa numuru.

Semināra laikā būs iespēja iegādāties Bū Hejlskova-Elvēna grāmatu "Bez kliedzieniem, kodieniem, sitieniem. Kā pozitīvi ietekmēt uzvedību? Ceļvedis darbam ar cilvēkiem, kuriem ir autisms, uzvedības un citi funkcionālie traucējumi" latviešu valodā.