Atvērto datu hakatons šogad pievērsīsies pretkorupcijas tēmai

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā atbalsta atvērto datu hakatonu, kuram žurnālisti, pretkorupcijas eksperti un aktīvisti, programmētāji un datu analītiķi var pieteikties līdz 28. februārim. Atvērto datu hakatons notiks 2. martā no plkst. 9:00 līdz 18:00 Rīgā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja telpās, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārs. Hakatonu rīko Datu skola un Alianse pret korupciju Latvijā. 

Šogad hakatons veltīts pretkorupcijas tēmai. Dalībnieki hakatona laikā meklēs potenciālas korupcijas shēmas un nekorektas naudas plūsmas stratēģijas. Lai to darītu, tiks izmantoti Iepirkumu uzraudzības biroja, Uzņēmumu reģistra un Saeimas atvērtie dati, kā arī citi atvērto un publisko datu avoti, piemēram, KNAB partiju ziedojumu un dāvinājumu datu bāze un VID informācija par valsts amatpersonu ienākumiem.

Žurnālisti un pretkorupcijas aktīvisti hakatonā aicināti piedalīties ar savām idejām un ekspertīzi, savukārt programmētāji un analītiķi- sniegt savas zināšanas un prasmes, lai atklātu iespējamos korupcijas gadījumus Latvijā.

Datu hakatons ir komandas darbs 8 h garumā. Komandas tiek izveidotas ap konkrētām idejām, un katrs hakatona dalībnieks var pievienoties idejai, kuru kopīgi pilnveidot un realizēt ar datu palīdzību. Komandu darba rezultāti var būt gan vizualizācija, datu analīzes rezultātā iegūta ziņa vai interaktīva tiešsaistes lietotne, kas uz Latvijas atvērtajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta.

Hakatons notiek Starptautiskās atvērto datu dienas ietvaros. Šogad tā ir veltīta atvērtās zinātnes datiem, sabiedriskās naudas plūsmas analizēšanai, atvērtajiem ģeotelpiskajiem datiem, kā arī atvērtajiem datiem par vienlīdzīgu attīstību (equal development).

Hakatonā var piedalīties arī ar pašu ievāktiem datiem.