Baltijas ceļojums 2019

Reģionālais projekts Baltijas ceļojums 2019 (Baltic Roadtrip 2019) ir starptautisks īstermiņa projekts pierobežas zonā dzīvojošiem Baltijas valstu jauniešiem. Projekts norisināsies no 23. līdz 30. oktobrim un to organizē un īsteno Eiropas Savienības valstu kultūras institūtu tīkla (EUNIC) klāsteri Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, bet finansiāli atbalsta EUNIC Global Briselē, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Igaunijā un nacionālie EUNIC klasteri.

Projekts sāksies 23.oktobrī Viļņā, kad 24 jaunieši no Šaļčininkiem (Lietuva), Daugavpils (Latvija) un Valgas (Igaunija) sēdīsies autobusā un uzsāks nedēļas ceļojumu pa trim Baltijas valstu pilsētām, kur kopā ar ekspertiem no dažādām Eiropas valstīm, radoši domās un apgūs jaunas zināšanas par trim tēmām: Šaļčininkos reflektēs par “Kultūrvēsturisko mantojumu”, Daugavpilī runās par “Aktīvu līdzdalību un iniciatīvām”, bet Valgā jaunieši izzinās tēmu “Pilsētplānošana”. Ceļojums noslēgsies 30.oktobrī Rīgā, Tallinas Pagalmā, Miera ielā 34.  

EUNIC (European Union National Institutes for Culture) ir nacionālo kultūras institūciju tīkls, kurā darbojas 36 institūti no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm ar pārstāvniecībām vairāk kā 150 valstīs.