Aicinām pieteikties Datu hakatonam

Datu skola aicina pieteikties Datu hakatonam, kas norisināsies 2016.gada 29.oktobrī, Rīgā, Banku augstskolā, Krišjāņa Valdemāra iela 161. Šogad tas vērsts uz datos balstītu stāstu atklāšanu. Ja esi žurnālists, komunikācijas speciālists, pētnieks, valsts iestādes darbinieks, programmētājs, datu analītiķis, līdz 26.oktobrim piesaki savu dalību un nāc ar savu ideju vai pievienojies kādai no grupām! Pieteikšanās šeit: http://www.datuskola.lv/datu-hakatons/. Hakatona laikā būs iespēja strādāt gan ar pašlaik publiski pieejamiem datiem, gan ar datiem, ko dalībnieki ieguvuši paši. Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses. Izstrādātie stāsti tiks publicēti kādā no hakatonu atbalstošajiem medijiem, savukārt hakatona laikā radīto datu lietotņu prototipus palīdzēsim attīstīt arī pēc pasākuma.

Hakatona rezultāts var būt gan datu analīzes rezultātā iegūta ziņa, vizualizācija vai interaktīva tiešsaistes lietotne, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta.

Iepriekš rīkotais Atvērto datu hakatons 5. martā pulcēja vairāk nekā 40 dalībniekus. Darbs notika septiņās grupās. Tā rezultātā tapa četri datos balstīti stāsti un vizualizācijas. Divi no tiem tika publicēti nacionālos medijos.

Nedēļas laikrakstā “Sestdiena” publicētais stāsts iedziļinājās 12. Saeimas deputātu balsojumos, parādot, cik vienoti vai nošķirti savos balsojumos ir koalīcijas un opozīcijas deputāti. Savukārt laikraksta “Ir” žurnāliste, pateicoties hakatona laikā tapušam risinājumam, no Valsts ieņēmumu dienesta Valsts amatpersonu deklarāciju datu bāzes izguva datus par policistu ienākumiem, kas atklāja “Bagātos policistus”.

Hakatonu rīko Datu skola sadarbībā ar Open Data Latvia, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Banku Augstskolu un White Digital.