Digital Freedom Festival piedalīsies somu programmētāja un bērnu grāmatu autore Linda Liukasa

Jauno tehnoloģiju, jaunuzņēmumu un dzīvesstila festivāls Digital Freedom Festival (DFF) šogad norisināsies 14. un 15. novembrī.  Šogad festivāls sola pulcēt vairāk nekā 1600 jauno tehnoloģiju un "startup" uzņēmēju no visas pasaules, lai diskutētu par tehnoloģiju ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi. Festivāla fokusā būs nākotnes ekonomika, veselības aprūpes tehnoloģijas, zaļās tehnoloģijas, viedā pārvietošanās un dzīvesstils.

Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa skaidro: “Šogad festivāla diskusijas vēlamies pacelt vēl augstākā līmenī un paust atbalstu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, lai tehnoloģiju un inovāciju potenciālu izmantotu šobrīd aktuālo globālo problēmu, piemēram, klimata pārmaiņas, nevienlīdzība un resursu pārtēriņš mazināšanai. Pozitīvas ietekmes radīšanā ir būtiska ikviena mūsu planētas iedzīvotāja līdzdalība, tāpēc diskusijās aicinām iesaistīties ikvienu. Joprojām vēlamies lauzt pastāvošo lietu kārtību un šoreiz izaicināsim paši sevi, kļūstot par bezatkritumu festivālu (zero waste) - samazināsim, atkārtoti izmantosim, pārstrādāsim un aicināsim tā rīkoties arī festivāla partnerus un apmeklētājus!” 

No Ziemeļvalstīm DFF piedalīsies populārā somu programmētāja un rakstniece Linda Liukasa (Linda Liukas). Viņas radītās bērnu grāmatas Sveika, Rūbij! par to, kas ir programmēšana, kas ir internets un kā darbojas tehnoloģijas un datori, ir populāras visā pasaulē. Visas 3 grāmatas ir izdotas arī latviešu valodā. Linda ir projekta Rails Girls dibinātāja, kas tagad jau pārtapis par globālu projektu un māca bērniem, īpaši meitenēm, kodēšanas un programmēšanas pamatus.

https://www.digitalfreedomfestival.com/