Diskusija veltīta Baltijas-Ziemeļvalstu sadarbības 25.gadadienai "1991-2016 un ceļš tālāk"

2016.gadā  tiek atzīmēta ne tikai 25.gadadiena kopš triju Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas, bet arī Ziemeļvalstu-Baltijas valstu sadarbības atjaunošanas 25.gadadiena.

Ceturtdaļa gadsimta ir svarīgs pagrieziena punkts, kas aicina uz pārdomām un izvērtēšanu: Cik tālu ir sadarbība pavirzījusies? Kādus sasniegumus tā ir devusi? Un, iespējams, visbūtiskākais no jautājumiem - kur mēs vēlamies virzīties un kādu sadarbību mēs vēlētos redzēt nākamajos 25 gados?

2016.gada 22.augustā Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā rīko Apaļā galda diskusiju par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības 25 gadiem, tās ieguvumiem un perspektīvām. Diskusijā piedalīsies ievērojami Baltijas un Ziemeļvalstu politiķi, diplomāti, augstskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, un pētnieki, kas atskatīsies uz padarīto pēdējo 25 gadu laikā kopš tika atzīta Baltijas valstu neatkarības atjaunošana, kā arī pievērsīsies nākotnes izaicinājumiem reģionā.

Diskusijā peidalīsies Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) ģenerālsekretārs Dāgfins Heibrotens (Dagfinn Høybråten), no Lietuvas ievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Petrs Auštrevičs (Petras Auštrevičius), bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts (Carl Bildt), bijušais Dānijas ārlietu ministrs Ufe Elemans-Jensens (Uffe Ellemann-Jensen), bijušais Islandes ārlietu ministrs Jons Baldvins Hanibalsons (Jón Baldvin Hannibalsson), Tallinā bāzētā Starptautiskā Aizsardzības un drošības centra direktors Jiri Luiks (Jüri Luik), bijušais Somijas Eiropas lietu un ārējās tirdzniecības ministrs Kimmo Sasi (Kimmo Sasi) un Norvēģijas parlamenta deputāts Mihaels Tečners (Michael Tetzschner). Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Daunis Auers.

Pēc diskusijas būs skatāma dokumentālā filma ,,Tie, kas uzdrošinās’’ (Those who dare), kas vēsta par Baltijas valstu ceļu uz neatkarības atgūšanu. Ar ievadvārdiem uzstāsies filmas scenārija autore Kolfinna Baldvinsdotira (Kolfinna Baldvinsdóttir).

Apaļā galda diskusijas video

Foto no pasākuma