Diskusijas par ainavu attīstības un pilsētvides veidošanas tendencēm un izaicinājumiem

Šogad, 13.septembrī, Latvijā pirmo reizi tiks pasniegta Latvijas Ainavu arhitektūras balva, kuras uzdevums ir apzināt un godināt laikmetīgus darbus, atjauninošus procesus un izcilas personības Latvijas ainavu arhitektūrā un būt atvērtai ainavu arhitektūras nozares daudzveidībai. Balva tiks piešķirta trīs nominācijās – Ārtelpa, Personības, Procesi. Katrā no nominācijām iekļautas vairākas kategorijas, kuras izveidotas saskaņā ar ārtelpas daudzveidību, ainavu arhitektūras starpdisciplināro raksturu un pilsēttelpas veidošanas kolektīvo dabu.

Pieteikumus LAABA izvērtē gan nacionālā žūrija, gan starptautiskā žūrija, bet par sabiedrības simpātiju vēl iespējams nobalsot līdz 10.septembra rītam. Balso šeit!

Plānošanas jomas profesionāļi, studenti un citi pilsētu attīstības interesenti 12.septembrī no plkst. 9.00 līdz 11.00, aicināti uz Tallinas ielas kvartāla Angāru, kur "LAABA 2019" organizē pasākumu par ainavu arhitektūru, mūsdienu pilsētvides izaicinājumiem un tendencēm, par gudro pārvaldību un vides kopradi. Pasākumā uzstāsies ainavu arhitekte Dženija Osuldsena (Jenny B.Osuldsen) no Norvēģijas un Tina Sābija (Tina Saaby) no Dāniijas. 

Savukārt saruna par ainavu maiņām, ainavu pasaulē un Latvijā, pilsētvides veidošanas tendencēm un izaicinājumiem notiks 13. septembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 peldošajā mākslas galerijā “Noass”. Pasākumu organizē Latvijas ainavu arhitektu asociācija sadarbībā ar URBAN INSITUTE Rīga un Rīgas pilsētas arhitekta biroju (RPAB). Diskusijā piedalīsies Rīgas arhitekts Gvido Princis, "LAABA 2019" starptautiskās žūrijas dalībnieki Dženija Osuldsēna (Jenny B.Osuldsen) (Norvēģija), Tina Sābija (Dānija), Kristīna Kupere, (Igaunija), Džeimss Heiters (Austrālija), Mantass Pilskausks (Lietuva), Donāts Baltrušaitis (Lietuva), Gorans Lindbergs (Zviedrija), kā arī visi diskusijas apmeklētāji. Diskusija notiks latviešu un angļu valodā. Ieeja pasākumos – bez maksas, ar ielūgumiem vai reģistrējoties elektroniski. 

Vairāk par Latvijas ainavu arhitektūras balvu 2019 (LAABA) http://www.laaab.lv/laaba-balva/