Filmu programma Nordic Highligts 2017

Sestdien, 9.septembrī plkst. 18:00 kino Splendid Palace notiks Rīga IFF programmas NORDIC HIGHLIGHTS atklāšana un zviedru filmas “Pilsonis Šains” seanss.

Filma “Pilsonis Šains” ir dokumentāls stāsts par kara bēgli Hariju Šainu, Zviedrijas Filmu institūta dibinātāju, vienu no ietekmīgākajām kultūras un plašsaziņas līdzekļu personībām pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu Zviedrijā, kura tuvāko draugu lokā bija režisors Ingmārs Bergmans un politiķis Ūlofs Palme. Stāsts, kas atsedz vienlaikus dižus panākumus un dziļu traģēdiju. Pārmaiņu un slavas alkām bija nepieciešami upuri, bet vairs nebija ko zaudēt, jo viņš jau bija zaudējis visu – ģimeni un ticību līdzcilvēkiem…

Filmu programma NORDIC HIGHLIGHTS ir veidota kā īpaša kino panorāma, kas atklāj Ziemeļvalstu rokrakstu filmu veidošanā, stāstu stāstīšanā, mākslā un mūzikā. Dažiem no mums tas var šķist eksotisks, citiem – ļoti tuvs un pazīstams, bet šajā rokrakstā tapušais allaž skar kaut ko ļoti cilvēcisku ikkatrā no mums. Šogad varēsim izbaudīt 12 Ziemeļvalstu kinofilmas - 1001 grams, Vīrs vārdā Ūve, Nopietnā spēle, Aklums, Sirdsakmens, Kaisas apburtais mežs, Martha & Niki, Kritiens, Mana māte ir rozā, Cerības otra puse, Sāmu asinis.

Programma NORDIC HIGHLIGTS ir veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Ar filmu programmu NORDIC HIGHLIGHTS var iepazīties šeit.