Filmu skate NORDIC HIGHLIGHTS Rīgas starptautiskajā kino festivālā

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivālā notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 12 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

RIGA IFF filmu skate NORDIC HIGHLIGHTS iepazīstina ar Ziemeļvalstu īpašā rokraksta attīstību filmu veidošanā, stāstu stāstīšanā, vizuālajā mākslā un mūzikā. Dažiem no mums tas šķiet eksotisks, citiem – ļoti tuvs un pazīstams, bet šajā rokrakstā tapušais allaž skar kaut ko ļoti cilvēcisku ikkatrā no mums. Ziemeļi nudien ir daudz tuvāk, nekā varētu šķist… Šogad NORDIC HIGHLIGHTS programmā ir iekļautas 13 filmas un programmas atklāšana notiks 19.oktobra vakarā ar provokatīvo komēdijdrāmu “Šausmīga sieviete”. Šī ir dāņu aktiera un režisora Kristiana Tafdrupa otrā pilnmetrāžas filma, kuras scenārijs tapis sadarbībā ar viņa brāli Madsu Tafdrupu.

NORDIC HIGHLIGHTS filmu skate veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Riga IFF viena no programmām veltīta arī pasaulslavenā kino režisora Ingmara Bergmana simtgadei - INGMAR BERGMAN 100, kurā varēs noskatīties 4 filmas - 3 Ingmara Bergmana režisētās filmas - "Vasara ar Moniku", "Fanija un Aleksandrs", "Čuksti un kliedzieni", kā arī dokumentālo filmu "Bergmana sala", kurā iekļauti vairāki Bergmana labāko filmu fragmenti un unikāli aizkadra materiāli no viņa privātā arhīva. Kopā ar filmas režisori Marī Nīreredu viņš atskatās uz savu dzīvi un garo karjeru.