Slavenais zviedru rakstnieks un ilustrators Jākobs Vegēliuss viesosies Rīgā

Piektdien, 8. septembrī, Starptautiskajā rakstītpratības dienā slavenais zviedru rakstnieks un bērnu grāmatu ilustrators Jākobs Vegēliuss viesosies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Apgāds Zvaigzne ABC ir izdevis viņa piedzīvojumu romānu “Kapteiņa pērtiķis” latviešu valodā. Romānu no zviedru valodas tulkojusi Rute Lediņa. 

Paša autora ilustrēts, romāns ir izcila lasāmviela gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, atgādinot labākos bērnībā lasītos piedzīvojumu klasikas darbus. Grāmata sākas ar ilustrācijām, kurās attēloti visi galvenie varoņi un arī kartes ar kuģu maršrutiem, burti izraudzīti mazliet lielāki, piemēroti jaunajiem lasītājiem, un, pats svarīgākais, romāna biezums ir mānīgs – jo visa iepriekš minētā dēļ, lasīšana ir viegla un patīkama, un lasītājs būs priecīgi pārsteigts, apjomīgo izdevumu izlasot dažās dienās.

Par romānu “Kapteiņa pērtiķis” 2015.gadā viņam tika piešķirta Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jauniešu literatūras balva. Tikšanos ar rakstnieku organizē LNB sadarbībā ar apgādu Zvaigzne ABC, Zviedrijas vēstniecību un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā.