Izstāde "Kopenhāgenas risinājumi"

No 8.septembra Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā būs skatāma izstāde “Kopenhāgenas risinājumi”.

Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena atpazīstama pasaulē ar tās videi draudzīgo politiku, kā arī līderību un izcilību integrēto pilsētvides risinājumu īstenošanā. Šie risinājumi jau gadu desmitiem veicinājuši augstu dzīvotspēju, veselīgu vidi un vispārēju ekonomisko labklājību šīs Skandināvijas valsts  galvaspilsētā.

Dānijas un starptautisko speciālistu komanda – plānotāji, arhitekti, inženieri, ražotāji, līgumslēdzēji, investori, sadarbībā ar pilsētas pašvaldību ir attīstījuši Kopenhāgenu par augsta līmeņa vispasaules līderi pilsētvides risinājumu attīstīšanā, kas pielāgojami pilsētām visā pasaulē.

Izstādē iekļautās fotogrāfijas, fakti un daudzi Kopenhāgenas arhitektūras projektu piemēri, rāda pilsētvides risinājumus, kas ne tikai Kopenhāgenu veido par videi un dzīvošanai draudzīgāku pilsētu, bet arī iedvesmo citu pilsētu attīstību visā pasaulē.

Šī izstāde demonstrē, kā Dānijas augstskolas un tīro tehnoloģiju sektori sadarbībā ar Kopenhāgenas pilsētas pārvaldi attīsta Kopenhāgenu par pirmo CO2 neitrālo galvaspilsētu pasaulē.

Izstādi veidojis Dānijas Arhitektūras centrs, to atbalsta Dānijas vēstniecība Latvijā.