JAUNIE ZIEMEĻI - ZIEMEĻU DEJA RĪGĀ: VIESIZRĀDES + MEISTARKLASE

Mūsdienu dejas centrs un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā turpina 2004.gada pavasarī uzsākto projektu JAUNIE ZIEMEĻI, kas iepazīstina ar vienu no oriģinālākajām jaunās paaudzes mākslām – Ziemeļvalstu mūsdienu deju. JAUNIE ZIEMEĻI notiek vairākos posmos. Katrā posmā ar viesizrādēm un meistarklasēm tiek prezentēta viena no Ziemeļvalstīm, kuru pārstāv vairāki jaunās paaudzes mākslinieki. JAUNO ZIEMEĻU pirmais posms notika 2004.gada pavasarī, kad Latvijā bija skatāmas izrādes no Somijas.

2005.gada 10. un 11.janvārī Latvijā notiek Zviedru dejas dienas.

Zviedrijas deju Latvijā pārstāves divi no spilgtākajiem jaunās paaudzes horeogrāfiem Anderss Jakobsons no Moose Dance Company un Rani Nair The House of Dance. Viņi ir horeogrāfi, kuri nebaidās riskēt un, neskatoties uz moderni urbāno attieksmi, nav zaudējuši cilvēcisko trauslumu. Anderss divatā ar basistu Peteru Eriksonu uz skatuves rada izrādi, kas ir ne tikai skaista, bet arī saviļņojoši tieša. Savukārt Rani ielūdz uz autobiogrāfisku solo Pieces of Me, kas ar vieglu humoru stāsta par viņas indiešu-zviedru ģimeni un graciozi apvieno indiešu un mūsdienu deju.

Izrādes: Anderss Jakobsons "Solo/The Devil is in the Details", Rani Nair "Pieces of Me" 10. un 11.janvārī plkst. 19.00 Jaunā Rīgas Teātra Mazajā zālē.

Meistarklases: 11.janvārī plkst. 11:00-13:00 Latvijas Kultūras akadēmijas zālē, Latvijā, Ludzas ielā 24. Iepriekš obligāti pieteikties pa tālruni 6523513, jo vietu skaits ierobežots.

Papildus informācija: Ginta Tropa, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, ginta@norden.lv; tel. 7820055