Latvijā viesosies grāmatu ilustratores no Somijas - Linda Bundestāma un Jennija Lukandere

Maija otrajā pusē Latvijā viesosies divas spilgtas grāmatu ilustratores no Somijas - Linda Bundestāma un Jennija Lukandere. Bērniem abas mākslinieces vadīs pasaulē izzudušu dzīvnieku un putnu kolāžu veidošanas radošās darbnīcas, kas notiks 19.maijā LNB un 20. maijā plkst.13:00 Kalnciema kvartālā. Šajās darbnīcās abas mākslinieces bērniem palīdzēs radīt neparastas būtnes no dažādiem materiāliem. Tā kā laika gaitā pasaulē ir izzuduši daudzi jauki, neparasti un smieklīgi dzīvnieki, mūsu uzdevums ir aizsargāt mūsu planētu, lai novērstu citu, tik pat jauku dzīvnieku, izzušanu.

Pasākums artist’s talk notiks 19. maijā plkst. 17.00 Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā, Marijas iela 13/3, Berga bazārā, kad abas mākslinieces varēs satikt un iztaujāt par viņu daiļradi. Pasākuma valoda  - angļu.

Abu mākslinieču darbi bija apskatāmi Ziemeļvalstu Bērnu grāmatu ilustrāciju izstādē “Pa vējam”, kas šī gada izskaņā bija izstādīti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ar Lindas Bundestāmas ilustrācijām var iepazīties Ulfa Starka (Zviedrija) bērnu dzejoļu grāmatā “Diktators”, ko atdzejojis Uldis Bērziņš un izdevis apgāds “Liels un mazs”. 2017.gadā abas mākslinieces ir nominētas prestižajai Ziemeļvalstu Padomes Bērnu un jauniešu literatūras balvai.

Lindas Bundestāmas un Jennijas Lukanderes vizīti Latvijā organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroji Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Kalnciema kvartālu.

Informācija par ilustratorēm:

Lindas Bundestāmas (Linda Bondestam) izdomas bagātie un jutīgie attēli neatstāj vienaldzīgu neviena bērna iztēli. Pati māksliniece iedvesmu smēlusies savās kosmopolīta gaitās, studējot un veidojot izstādes Londonā, Venēcijā, Frankfurtē, Bratislavā, Tetuā (Marokā) un Helsinkos. Viņa ir ilustrējusi jau 25 grāmatas, daudzas no kurām ir iztulkotas arābu, krievu, itāļu, vācu un dāņu valodās. Linda Bundestāma ir nominēta Astrīdas Lindgrēnes piemiņas balvai, kā arī Ziemeļvalstu Padomes Bērnu un jauniešu literatūras balvai. http://lindabondestam.com

Jennija Lukandere (Jenny Lucander) ir apguvusi gan bērnu grāmatu izdošanu un ilustrēšanu, gan rakstniecību, vēlāk pievēršoties sabiedrības zinībām un sociālajai psiholoģijai. Pa šo laiku viņa ir paspējusi radīt brīnišķīgas ilustrācijas vairākām bērnu grāmatām, tai skaitā “Dröm om drakar (“Sapnis par pūķiem”), kas 2016.gadā tika nominēta Ziemeļvalstu Padomes Bērnu un jauniešu literatūras balvai. Līdzīgi daudziem saviem Ziemeļvalstu kolēģiem J. Lukandere darbojas vairākos virzienos: viņa veido ilustrācijas laikrakstiem un reklāmas pasūtījumiem. Kopā ar Lindu Bundestāmu ir nodibinājusi mākslas duetu Vombatcombat. www.jennylucander.com