Latvijā viesosies rakstniece un tulkotāja Zinaida Lindēna no Somijas

No 18. līdz 20. septembrim rakstniece un tulkotāja Zinaida Lindēna (Zinaida Lindén) no Somijas viesosies Latvijā.

18. septembrī plkst. 11:00 rakstniece viesosies Rīgas Purvciema vidusskolā, Detlava Brantkalna ielā 5, bet 14:00 Rīgas Centrālas bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkā, lai uzstātos ar priekšlasījumu “Globālās saknes – vai tādas eksistē?” Savukārt 19.septembrī rakstniece dosies uz Daugavpili, lai plkst. 16:00 tiktos ar lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22a, bet 20.septembrī tiktos arī skolēniem no Jāņa Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas un Daugavpils Krievu liceja.

Atbildot uz jautājumu – kāpēc literatūra ir svarīga, rakstniece ir teikusi, ka literatūrai jāsniedz mierinājums, jāvairo  interese, un literatūra var piešķirt nozīmi pieredzei, kas bieži vien ir bezjēdzīga.

Rakstniece ir dzimusi un uzaugusi Ļeņingradā. 1986.gadā absolvējusi Ļeņingradas Universitāti specialitātē “Zviedru valoda un literatūra”, bet kopš 1991.gadā dzīvo un strādā Somijā, Turku pilsētā. Zinaida Lindēna ir sarakstījusi 7 grāmatas, kuras izdotas krievu, somu, horvātu, dāņu, vācu un slovāku valodās. Uz krievu valodu tulkojusi vairākus zviedru autoru darbus.

Rakstnieces daiļrade novērtēta ar vairākām literatūras balvām, tai skaitā Rūneberga balvu un Zviedrijas literatūras kopienas balvu 2005 (Svenska litteratursällskapets pris).

Rakstnieces vizīti organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, atbalsta Somijas vēstniecība Latvijā.