Otrais X-industriju hakatons Latvijā noslēdzies

No 2. Līdz 30. oktobrim norisinājās otrais X-industriju hakatons Latvijā. Hakatonā piedalījās dažādu nozaru uzņēmumi, kuri ir gatavi pieņemt jaunus izaicinājumus, eksperimentēt un risināt biznesa problēmjautājumus, izmantojot digitālus risinājumus. Lai gan nereti publiskajā telpā digitalizācija tiek pasniegta kā kaut kas sarežģīts, hakatona rezultāti ir lauzuši šo stereotipu. Visi uzņēmumi, kuri par sev vēlamā rezultāta sasniegšanu bija skeptiski, hakatonā ir ieguvuši pārliecību, ka nozare un IT ir viegli savienojamas lietas un atziņu, ka digitalizācija ikvienā nozarē ir attīstības stūrakmens.

Rudens sezonas X-industriju hakatona dalībnieki  - Akciju sabiedrība "Sadales tīkls", Degvielas uzpildes stacija "Geskāns", Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, moduļu ražotne "Forta PRO", SIA "Inducont", SIA "Stats Serviss", Asociācija Lanīda - četru nedēļu laikā spraigi strādāja pie problēmjautājumu risināšanas un prototipu izveides. Hakatona organizatori, piesaistot nozares speciālistus, bija parūpējušies par vērtīgām lekcijām biznesa attīstībā, finansējuma piesaistē, prezentēšanas mākslā un inovāciju ieviešanā, lai komandas spētu veiksmīgāk sasniegt rezultātu un iegūtu zināšanas turpmākā biznesa attīstībā.

X-industriju hakatons rīkoja Latvijas IT klasteris ar Ekonomikas Ministrijas Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.

Foto no noslēguma pasākuma

Pirmais Latvijas X-industriju hakatons notika 2018. gada pavasarī no 6.marta līdz 10.aprīlim.