Paula Lehtomeki (Paula Lehtomäki) jaunā Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāre

Somiete Paula Lehtomeki 2019. gada 18. martā pārņēma Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāra posteni, nomainot tajā Dāgfinu Heibrotenu. „Šī patiešām ir unikāla iespēja. Ticība Ziemeļvalstu sadarbībai pēdējos gados ir palielinājusies gan reģionā, gan ārpus tā. Iespēja sastrādāties ir lielāka nekā jebkad agrāk,” atzīst jaunā ģenerālsekretāre.

2017.gadā veiktā aptauja liecina, ka 90% no aptaujātajiem Ziemeļvalstu pilsoņiem, ir apmierināti ar sadarbību un kā 70% atbalsta vēl ciešāku Ziemeļvalstu savstarpējo sadarbību. “Ziemeļvalstu ģimene jūtas kā stabils un uzticams partneris laikā, kad pārējā pasaule ir mazāk prognozējama,” uzsver jaunā ģenerālsekretāre.

Paula Lehtomäki ir pirmā sieviete un jaunākā persona, kas līdz pat šim laikam jebkad ieņēmusi Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāra amatu. „Es domāju, ka tas ir svarīgs signāls, ka Ziemeļvalstu Ministru padome izvēlējās gados jaunāku sievieti, savas karjeras augstākajā punktā,” viņa smaidot piebilst.

Paula Lehtomeki Somijas parlamentā tika ievēlēta 1999. gadā, 27 gadu vecumā. 16 gadus viņa bijusi parlamenta locekle. 2003. gadā viņa kļuva par Somijas ārējās tirdzniecības un attīstības ministri un no 2007. līdz 2011. gadam pildīja Vides ministra pienākumus. Paula Lehtomeki ir bijusi arī Ziemeļvalstu padomes locekle no 1999. līdz 2003. gadam.