Rīgā notiks starptautiskā muzeju nozares konference “We Are Museums 2017”

No 2017. gada 12. līdz 14. jūnijam Rīga kļūs par norises vietu starptautiskai muzeju nozares konferencei “We Are Museums 2017”. Konference pulcēs starptautiskās arēnas muzeju speciālistus, lai trīs dienas diskutētu par kultūras un inovāciju krustpunktiem un apmainītos pieredzē. Konference ir unikāla, jo tās tēmu loks orientējas uz jaunām muzeju darbības formām, pārmaiņām un izaicinājumiem muzejos. Līdz ar tehnoloģiju un digitālās vides attīstību un izmaiņām sabiedrībā un cilvēku dzīves stilā, mainās arī muzeji un pieņem jaunus izaicinājumus, lai uzrunātu un iesaistītu savu auditoriju, kā arī nodrošinātu to ilgtspējīgu pastāvēšanu. Ik gadu konferences ietvaros vairāk nekā 30 iedvesmojoši muzeju un kultūras vides līderi un profesionāļi dalās pieredzē, māca un iedvesmo konferences dalībniekus – ap 300 speciālistus no visas pasaules par aktuālākajām tendencēm muzeju nozarē.

Šogad konference norisināsies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī vairākās nozīmīgās vietās Rīgā. Notikums ir sadalīts divos atšķirīgos formātos. Divu dienu konferences laikā diskusiju un debašu centrā būs muzeji, pievēršot īpašu uzmanību iekļaušanai, empātijai un muzeju sociālajai lomai. Konference padziļināti apskatīs muzeju profesionāļu aktuālos izaicinājumus, sākot no tehnoloģijām un beidzot ar jaunu auditoriju piesaistīšanu, muzejiem attīstot sadarbību un kļūstot par visai pasaulei pieejamiem resursiem.

Šī gada programmā piedalās kopumā 40 runātāji un darbnīcu vadītāji no ievērojamiem muzejiem un kultūras centriem: Luvras muzeja (Francija), Austrālijas Kustīgā attēla centra (Austrālija), Teita un Velkama kolekcijas (Apvienotā Karaliste), Frankfurtes Ebreju muzeja (Vācija), Vorhola muzeja (ASV), Varšavas Nacionālā muzeja un Aušvicas-Birkenavas Valsts muzeja (Polija), Igaunijas Nacionālā muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (Latvija), Helsinku pilsētas muzeja (Somija), Dānijas Nacionālā galerijas (Dānija) un Sieviešu muzeja Orhūsā (Dānija), kā arī no Ziemeļvalstu kultūras vēstures muzeja (Zviedrija).

“We Are Museums 2017” trešās dienas pasākums "Tech Loves Culture" notiks Kaņepes kultūras centrā un būs veltīts kultūras jaunuzņēmumiem, uzņēmējdarbībai un muzejiem. Tas piedāvās 30 nesen izveidotu Baltijas un Eiropas jaunuzņēmumu ekspozīcijas un pulcēs Rīgas radošo un uzņēmēju kopienu. Pasākuma laikā tiks apzinātas un izceltas sadarbības iespējas starp muzejiem un radošo ekonomiku, veidojot iespējas jauniem inovatīviem uzņēmējiem un kultūras speciālistiem.

Konferences organizatori Rīgā ir Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un partneris – Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Konferences sadarbības partneri ir Latvijas Muzeju biedrība, Latvijas Mākslas akadēmija un KIM? Laikmetīgās mākslas centrs, atbalstītāji – Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Gētes institūts, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Eiropas Muzeju organizāciju tīkls NEMO, AB LV Charitable Foundation, Laima un LG Electronics Latvia. Pasākuma "Tech Loves Culture" galvenais atbalstītājs ir AB LV Charitable Foundation un tas tiek veidots sadarbībā ar TechHub Riga.

Šogad konference notiks jau piekto gadu. Līdz šim tā ir notikusi Viļņā 2013.gadā, Berlīnē 2014.gadā, Varšavā 2015.gadā un Bukarestē 2016.gadā.

http://wearemuseums.com/wam17/

https://www.facebook.com/wearemuseums/

https://twitter.com/wearemuseums/