Rīgā notiks zviedru ilustratora un komiksu mākslinieka Rui Tenreiro lekcija

2018.gada 6.martā plkst. 17.30 aicinām uz tikšanos ar komiksu mākslinieku un ilustratoru Rui Tenreiro no Zviedrijas. Artis-talk notiks Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā (Marijas iela 13/3, Berga bazārā) un to rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar komiksu izdevniecību kuš! un Zviedrijas vēstniecību Latvijā. Sarunu valoda - angļu valoda.

Rui Tenreiro ir autors, ilustrators un mākslinieciskais redaktors. Viņš rada stāstus dažādās formās un medijos – grāmatās, komiksos, filmās un tekstos. Rui Tenreiro ir pabeidzis Stokholmas Mākslas akadēmiju un 2014.gadā saņēmis Stokholmas pilsētas kultūras balvu ilustrācijā. Tajā pašā gadā notika viņa pirmā izstāde Stokholmas pilsētas bibliotēkā. Zviedrijā Rui Tenreiro grāmatas ir izdevušas tādas izdevniecības kā “Bonnier Carlsen” un “Sanatorium Forlag”, tās ir tulkotas 7 valodās. Viņa zīmētās ilustrācijas ir publicētas izdevumos "New York Times", "New Yorker" un "Wired UK". Šobrīd Rui Tenreiro strādā pie pilnmetrāžas animācijas filmas. Filmas pasaules pirmizrāde gaidāma 2018. gada pavasarī. Mākslinieks veido arī mākslas darbus jaunajam Stokholmas Nacionālajam muzejam, kurš pēc 5 gadu atjaunošanas, tiks atvērts 2018. gada rudenī. 

Viesošanās laikā Rīgā, Rui Tenreiro tiksies arī ar latviešu komiksu autoriem, mākslas studentiem, kā arī vadīs radošo darbnīcu bērniem.

http://rui.work/