Rīgā tiekas modes un tekstila industrijas profesionāļi

No 7. līdz 9. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau 21. reizi norisināsies starptautiskā tekstila industrijas izstāde „Baltic Fashion & Textile 2016” – vieta, kur sastopas modes nozares pārstāvji – ražotāji, zīmoli un daudzsološi jaunie uzņēmumi.

"Baltic Fashion & Textile Riga 2016" piedāvās trīs dienu programmu ar modes skatēm un uzņēmēji, dizaineri, modes un tekstila dizaina studenti, pasniedzēji, stilisti un jebkurš interesents var piedalīties starptautiskā seminārā "Mode un dizains", lai iepazīties ar nozares jaunumiem un tendencēm. Diskusiju panelis pulcēs vairākus nozīmīgus runātājus, kas runās par Eiropas modes industrijas galvenajiem veiksmes faktoriem. Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā seminārā aicinājis piedalīties Margarētu van den Bosu (Margareta van den Bosch), „H&M” radošo konsultanti un ilggadējo galveno dizaineri no Zviedrijas. No 1987. līdz 2008. gadam Margarēta bija „H&M” galvenā dizainere, kopš 2008. gada – radošā konsultante. Šobrīd Margarēta ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām, kuras ir tapušas sadarbībā ar lielajiem modes namiem un slavenībām. Māksliniece ir strādājusi un radījusi kolekcijas kopā ar Stellu Makartniju, Roberto Kavalli, Aleksandru Vangu, modes namiem „Lanvin”, „Versace”, „Comme des Garcon”, „Marni”.

Savu karjeru viņa sāka kā jauna un talantīga ārštata dizainere, atstājot dzimto Zviedriju un pārceļoties uz Itāliju, kur strādāja vairākos modes namos. Margarēta ir absolvējusi Bekmena Dizaina skolu Zviedrijā, saņemot modes dizaina grādu.

Vairāk informācijas par pasākumu: www.balticfashiontextile.com