Rīgā viesosies grenlandiešu elektroniskais mūziķis un dīdžejs Akalu Bertelsens jeb Uyarakq

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls „Homo Novus” ir vadošais laikmetīgās skatuves mākslas festivāls Latvijā un viens no lielākajiem Baltijas reģionā. Festivāls notiek Rīgā un iepazīstina ar vēl jauniem un jau atzītiem māksliniekiem, kuru darbos rodama nerimstoša interese un viedoklis par mūsdienu pasauli un sabiedrību. Līdzās daudzveidīgai izrāžu programmai festivāls piedāvā iespējas radošiem eksperimentiem, teorētisko un izglītības sadaļu un citas aktivitātes. 

Šogad jaunā teātra festivāls “Homo Novus” notiks Rīgā no 1. līdz 9. septembrim, turpinot iepazīstināt ar skatuves mākslas formu un tematu daudzveidību, aicinot sajust un piedzīvot, cik laikmetīgais teātris var būt dzīva, īpašas enerģijas un spēka pilna mākslas forma ar milzu potenciālu.

Festivālā tiks pārstāvētas arī Ziemeļvalstis, jo piedalīsies grenlandiešu elektroniskais mūziķis, producents un dīdžejs no Nūkas Akalu Bertelsens, pazīstams kā Uyarakq. Viņa muzikālo ietekmju lauks ir plašs – no fanka līdz metālam, ko viņš ar aizrautību spēlēja jaunībā Grenlandē un Dānijā. Šobrīd Uyarakq darbojas elektroniskās mūzikas jomā, kur vada mūzikas ierakstu studiju Mediahouse Qunnersuaq un producē inuītu izcelsmes hiphopa māksliniekus. 2016. gadā viņš tika nominēts Ziemeļvalstu Ministru padomes Mūzikas balvai par sadarbību ar inuītu reperi Peand-eL. soundcloud.com/uyarakq. Mūziķa piedalīšanos festivālā atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Uyarakq koncerts notiks 8.septembrī plkst. 22:00 Festivāla centrā @KKC, Skolas ielā 15. Ieeja bezmaksas.

Festivāla programma pieejama šeit.