Rīgas Starptautiskā kino festivāla apakšprogramma Nordic Highlights 2019

Rīgas Starptautiskais kino festivāls 2019 notiek no 17. līdz 27.oktobrim kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, Cafe Film Noir, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. 2019. gadā RIGA IFF turpinās veicināt Latvijas iekļaušanos Eiropas kino apritē, kā arī kinokultūras attīstību galvaspilsētā un visā valstī, ar mērķi kļūt par Latvijas un visa Ziemeļeiropas reģiona kultūrtelpai nozīmīgu notikumu, paceļot vēl augstāk festivāla rīkošanas un tā satura kvalitātes latiņu.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla apakšprogrammu Nordic Highlights 18. oktobrī atklās Latvijā uzņemtā somu režisora J. P. Valkeapē filma "Suņi nevalkā bikses" (Dogs Don't Wear Pants), kas tika izrādīta Kannu kinofestivāla sadaļā "Directors' Fortnight", un kuras producēšanā piedalījusies arī studija "Tasse Film".

"Savā emocionālajā temperatūrā mums tik tuvais somu kino nebeidz pārsteigt. Kaurismeki un Bergmana kino iedvesmots, J. P. Valkeapē, viens no Somijas interesantākajiem autorkino režisoriem, radījis drosmīgu, ekstravagantu un ļoti personīgu stāstu par zaudējuma pieņemšanu. Tas ir mūsdienu sabiedrības dienas gaismai un svešām acīm apslēptās dzīves portretējums, kur sāpes un bauda nav nošķirami," filmu raksturo Riga IFF programmu direktore Sonora Broka.

NORDIC HIGHLIGHTS filmu skate veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.