Rīgas Starptautiskajā kino festivālā NORDIC HIGHLIGHTS

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls notiks no 13. līdz 23. oktobrim. Festivāla galvenā norises vieta nemainīgi ir leģendārais Rīgas kinoteātris Splendid Palace, kura kino zālēs notiks lielākā daļa festivāla filmu seansu, bet pārējās telpās – ieskaitot restorānus Tinto un Film Noir –  festivālam veltītie pasākumi: lekcijas, konferences, diskusijas, saviesīgi pasākumi, kā arī pasākumi ģimenēm. Festivāla seansi notiks arī Rīgas jaunākajā mazajā kinoteātrī Kino Bize un vienas zāles kinoteātrī K.Suns. Visi trīs kinoteātri atrodas uz Elizabetes ielas, uz desmit dienām to pārvēršot par festivāla epicentru un pilsētas kino svinēšanas ielu.

Festivālas saviem skatītājiem piedāvā 8 filmu programmas, tostarp programmu NORDIC HIGHLIGHTS, kura veidota sadarbībā ar Ziemeļvalstu vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu Rīgā un Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā. Programmas NORDIC HIGHLIGHTS ietvaros būs iespēja noskatīties 8 filmas un pārliecināties, ka ziemeļi nemaz nav tik tālu, cik varētu šķist. Ziemeļnieciskais kino var joprojām šķist īpašs, savdabīgs, pat eksotisks, taču kaut kur dziļi, dziļi – šie stāsti ir vispārcilvēciski, būtiski katram no mums, kaut kādā mērā izaicinoši mums visiem.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros varēs noskatīties arī citas programmas - sadarbības programmu ar Krievijas neatkarīgā dokumentālā kino festivālu Artdocfest, Latvijas jaunāko filmu izlasi sadarbībā ar Nacionālo balvu Lielais Kristaps, nedēļas nogales programmu visai ģimenei KIDS WEEKEND, retrospektīvas programmu IN KINO VERITAS, kura šoreiz pievēršas stāsta dažādajām izpausmēm kino valodas vēsturē. Programmā SHORT RIGA jau otro gadu pieredzēsim jaunākās īsfilmas un eksperimentālo kino, tās ietvaros arī Baltijai unikālā mūzikas video konkursa programma, savukārt Riga IFF SELECTION – šodienas Eiropas un pasaules nozīmīgākais un skaļākais kino. Šogad festivāls rīko arī jau savu otro starptautisko konkursu, kura programmā ir iekļautas vairākas Ziemeļvalstu filmas. Starp filmu programmām arī šogad festivāla ietvaros notiks starptautiskā kino veidotāju un scenāristu tikšanās EUROPEAN SCRIPT MEETING, īsformāta darbu analīzes un radošo darbnīcu pasākumu kopa studentiem, diskusiju vakari, starptautiskas paneļdiskusijas, filmu pirmizrāžu pasākumi, saviesīgi pasākumi un skatītāju tikšanās ar filmu veidotājiem, lekcijas un semināri par dažādām ar kino un kultūru saistītām tēmām.

Biļetes un kalendārs – www.rigaiff.lv