Sarunu festivāls LAMPA 2018

Šogad 29. un 30. jūnijā, tiks iedegts jau ceturtais Sarunu festivāls LAMPA, kas tradicionāli norisināsies Cēsu pils parkā. 

Programma neatstās vienaldzīgu nevienu, jo programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi par visdažādākajām tēmām latviešu, krievu un angļu valodā. Cilvēks, sabiedrība un drošība, ārpolitika, izglītība, kultūra, ekonomika, mediji un tehnoloģijas, veselība, kā arī daudzas citas pasākumu tēmas aptver teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskākos tematus. To saturs ļaus gūt gan praktiskus padomus ikdienas dzīvei, gan risināt globāli svarīgus jautājumus, kam steidzīgajā ikdienā var neatlikt laika. Ikviens aicināts nodoties sarunām, iesaistīties praktiskās darbnīcās un mākslinieciskās performancēs, kā arī ļauties daudziem citiem piedzīvojumiem. Ieeja festivālā – bez maksas.

Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai. Antropoloģijā ieinteresētajiem aizraujoša šķitīs iespēja piedalīties seminārā par evolucionāro domāšanu un kopīgi zīmēt nākotnes līdera portretu, savukārt piesardzīgie Valsts policijas izmeklētāju paraugdemonstrējumos varēs uzzināt visu par personīgo un datu drošību internetā. Notiks diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Sabiedriski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī. Diskutēsim par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem, skriesim neērto tēmu referātu maratonu un runāsim par jauniešiem Latvijā šodien un nākamajā simtgadē.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā festivāla laikā piedāvās vairākas aktivitātes. Abas festivāla dienas Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā aicinās ikvienu uz savu telti, kurā būs izvietots Ziņu salons. Šeit ikvienam būs iespēja iesaistīties mediju pratības darbnīcā, kur varēs izvērtēt un atlasīt svarīgākos 1918. gada 29 un 30. jūnija notikumus, veidot ziņu tekstus, kas būtu interesanti ziņu lasītājiem pēc 100 gadiem! Jo notikumi mainās, bet tas, kā par tiem stāstām, mainās mazāk kā mums šķiet. Mūsu sadarbības partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs un Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļa.

Paneļdiskusija “Uzticēšanās – Ziemeļvalstu zelts” savedīs kopā diskusijas dalībniekus no Dānijas (Peter Thisted Dinesen), Norvēģijas (Elita Cakule), Somijas (Oskar Rautiainen) un Latvijas (Indulis Paičs). Ziemeļvalstīs ir visaugstākais sociālās uzticības līmenis pasaulē. Tas nes labumu gan ekonomikai, gan indivīdam un sabiedrībai kopumā. Kā un kāpēc mūsu kaimiņi Ziemeļvalstīs uzticēšanos tur zelta vērtē, varēsi pārliecināties diskusijās vai meklēt izdevumā “Uzticēšanās - Ziemeļu zelts” latviešu vai krievu valodā. Diskusija notiks sestdien, 30.jūnijā plkst.14:00, skatuve DOTS 1.

Sestdien, 30.jūnijā plkst 15:30 visi aicināti uz Ziemeļvalstu pieņemšanu un atspirdzinošām sarunām Ziņu salonā.

Tiekamies LAMPĀ!