Somijas zviedru rakstniece Henrika Andersone viesosies Pāvilostā, Skrundā, Saldū, Druvā un Kuldīgā

Latvijas lasītājiem zināmā Somijas zviedru rakstniece Henrika Andersone šobrīd uzturas Ventspils Rakstnieku un Tulkotāju mājā, kur strādā pie sava nākošā romāna, bet no 23.aprīļa līdz 25.aprīlim viņa dosies braucienā pa Kurzemes skolām un bibliotēkām. Literāros pasākumos rakstniece tiksies ar jauniešiem Pāvilosta vidusskolā, Skrundas pilsētas bērnu bibliotēkā, Saldus pilsētas bibliotēkā, Druvas vidusskolā un Kuldīgas bibliotēkā. Šo braucienu organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā ar Ziemeļvalstu autoru vizīšu programmas atbalstu.

Henrikas Andersones grāmatu “Emma Glorija un sarkanā ilgu grāmata” 2013.gadā klajā laida izdevniecība “Liels un mazs”, bet 2014. gadā grāmata ieguva Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu par labāko latviešu valodā tulkoto ārzemju literatūras darbu. Grāmatu latviešu valodā tulkojusi Mudīte Treimane.

Henrika Andersone studējusi Helsinku Teātra akadēmijā, arī Francijas Nacionālajā Teātra akadēmijā – viņa ir gan aktrise filmās, teātrī un TV, gan scenāriju autore. Kopš 2005. gada Henrika Andersone Somijā labi pazīstama ar saviem stāstiem bērniem un pusaudžiem.