Tempora mutantur

“Tempora mutantur” ir somu mākslinieku apvienības “Kutikuti” desmitgadei veltīta izstāde, kurā iekļauti pašreizējo apvienības mākslinieku veidoti komiksi. Visi darbi ir radīti 2015.gadā īpaši izstādei un veidoti kā lielformāta plakāti sietspiedes tehnikā, atklājot somu laikmetīgā komiksa stilu un stāstīšanas paņēmienu dažādību.

“Kutikuti” (www.kutikuti.com) tika nodibināts 2005.gadā Helsinkos un ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Somijas komiksu fenomena stūrakmeņiem, kas desmit gadu laikā no dažu mākslinieku apvienības ir izaugusi par mākslinieku kopienu un organizāciju, kas attīsta drosmīgu un kvalitatīvu somu autoru laikmetīgo komiksu mākslu gan Somijā, gan starptautiski. “Kutikuti” strādā kā komiksu grāmatu izdevniecība un četras reizes gadā izdod komiksu avīzi “Kuti”, kā arī veido izstādes, piedalās starptautiskos komiksu festivālos un citos pasākumos. “Kutikuti” mākslinieki strādā kopīgā studijā un sietspiedes darbnīcā Helsinkos, šobrīd “Kutikuti” apvieno 39 komiksu māksliniekus.

Izstādē piedalās 38 mākslinieki: Sami Aho, Mari Ahokoivu, Benjamin Bergman, Heta Bilaletdin, Terhi Ekebom, Roope Eronen, Matti Hagelberg, Jyrki Heikkinen, Mikko Huusko, Ville Kallio, Jan Konsin, Leo Kuikka, Reijo Kärkkäinen, Jarno Latva-Nikkola, Tiina Lehikoinen, Mikko Luostarinen, Hanneriina Moisseinen, Eeva Meltio, Tommi Musturi, Lauri Mäkimurto, Pauliina Mäkelä, Reetta Niemensivu, Jyrki Nissinen, Aapo Rapi, Kati Rapia, Hannele Richert, Heikki Rönkkö, Anna Sailamaa, Kari Sihvonen, Katri Sipiläinen, Petteri Tikkanen, Tuomas Tiainen, Katja Tukiainen, Riitta Uusitalo, Jari Vaara, Emmi Valve, Amanda Vähämäki un Mikko Väyrynen.

Izstādē būs apskatāmas un nopērkamas arī “Kutikuti” grāmatas. Atklāšanā piedalīsies divi kolektīva mākslinieki - Hanneriina Moisseinen un Ville Kallio.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 12.maijā plkst. 17.00, peldošajā mākslas centrā “NOASS”.

Izstāde atvērta no 13.maija līdz 12.jūnijam

Ieeja bez maksas

“Kutikuti” desmit gadu jubilejas izstādes veidošanu atbalstījuši: Grafia, the Finnish Cultural Foundation’s Uusimaa Regional Fund, the Finnish Comics Society, the Arts Promotion Center Finland, Frame Visual Art Finland.

Izstādi Rīgā organizē kuš! komiksi, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Somijas vēstniecība Rīgā un tā atzīmē Ziemeļu Ministru padomes biroja 25. jubileju Latvijā un Somijas prezidentūru Ziemeļu Ministru padomē 2016. gadā.

Foto no izstādes TEMPORA MUTANTUR atklāšanas