Tīro tehnoloģiju (CleanTech) biznesa ideju konkursa ClimateLaunchpad Latvijas fināls 2016

2.augustā notika tīro tehnoloģiju (CleanTech) biznesa ideju konkursa ClimateLaunchpad Latvijas fināls, kura piedalījās deviņas komandas, kas izstrādājušas savas idejas tīro tehnoloģiju jomā. Latvijas finālā  tika izvēlētas 3 labākās biznesa idejas dalībai Eiropas finālā Tallinā!

1.vieta: CompHeat industriālais kompostēšanas reaktors siltuma ražošanai. Pateicoties vielmaiņas procesiem, biomasa var uzkarst virs plus 70 grādiem pēc Celsija, taču organismiem optimālās temperatūras ir zemākas, līdz ar to lieko siltumu iespējams izmantot lietderīgi.
2.vieta: Beei In dabīgs pārtikas uzglabāšanas risinājums. Elpojošs un dabisks produkts, kas sastāv no bišu vaska un kokvilnas auduma. Ietin tajā sieru, maizi, dārzeņus, augļus, garšaugus vai pārklāj to pāri bļodai ar salātiem. Saskaroties ar roku siltumu produkts paliek elastīgs un viegli veidojams vēlamajā formā. Lietojams vairākas reizes.
3.vieta: Farmair automatizēts drons augļudārzu kartografēšanai un apsmidzināšanai, kas spēj noteikt augu slimības un infekcijas iespējamību reālā laikā pirms tās radušās. "Farmair" dronu nestspēja ir pietiekama papildus smaguma pārvietošanai, lai nepieciešamības gadījumā mēslojumu varētu izsmidzināt nekavējoties nepieciešamajā vietā un apjomā, tādējādi samazinot izsmidzinātā mēslojuma daudzumu par 50%.

Latvijas ClimateLaunchpad organizē Zaļo Tehnoloģiju inkubators un Climate-KIC sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un ar PricewaterhouseCoopers, BDO Latvia, Reihmanis&Partners un Exigen Services atbalstu.

Latvijas ClimateLaunchpad  finālu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā (ZMP), kura darbība balstīta vērtībās par tīru vidi un gudru resursu izmantošanu. Ziemeļvalstu sadarbība klimata pārmaiņu risinājumu un inovāciju jomā ir nozīmīga, un šajā reģionālajā sadarbībā aizvien vairāk tiek iesaistītas arī Baltijas valstis.

ClimateLaunchpad ir lielākais tīro tehnoloģiju biznesa ideju konkurss Eiropā, kura mērķis ir atbalstīt progresīvas biznesa idejas, palīdzot tām attīstīties par ilgtspējīgiem uzņēmumiem pasaules mērogā. Dalība ClimateLaunchpad Eiropas finālā ir ne tikai iespēja gūt plašu Eiropas mēroga publicitāti idejas tālākai attīstībai un investīciju piesaistei, bet arī cīņa par naudas balvām biznesa idejas uzsākšanai, produkta izstrādes finansēšanai, tā komercializācijas paātrināšanai un pieejai Climate-KIC Accelerator biznesa skolas programmai. Vairāk par konkursu – http://climatelaunchpad.org .

Foto no pasākuma