Trešā Lindas Liukasas grāmata „Ekspedīcija internetā” drīzumā dosies pie zinātkārajiem lasītājiem

27. februārī plkst. 11.00 Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās notiks Lindas Liukasas grāmatas “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” grāmatas atvēršanas svētki.

Pasākumu organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar izdevniecību “Droši un koši”, NVO “Latvijas Drošāka interneta centrs” un Somijas vēstniecību Latvijā.

Šī būs jau trešā somu autores Lindas Liukasas grāmata, par meiteni Rūbiju. Līdz šim esam iepazinušies ar Rūbijas programmēšanas piedzīvojumiem un lasījuši par viņas ceļojumu datora iekšienē. Trešājā grāmatā par Rūbiju uzzināsim, kā datori sarunājas viens ar otru un kā strādā internets!  Internetā var darīt visu ko aizraujošu. Tomēr ne viss, ko internetā var redzēt vai dzirdēt, ir jauks vai patiess. Daudzi interneta pakalpojumi vāc par mums informāciju. Dažkārt tie ir dati, kurus sniedzam mēs paši, citkārt tā ir informācija par to, uz kurām saitēm mēs klikšķinām.

Datori un internets mūsdienu bērniem ir ikdienas sastāvdaļa. Viņi var tērzēt tiešsaistē, izmantojot savu tālruni, pāris reižu uzklikšķinot, izveidot paši savu multimediju kanālu vai spēlēt tīmekļa spēles ar draugiem citā pasaules malā. Bērnība aizvien vairāk norit internetā. Jaunākā paaudze internetu pieņem kā kaut ko pašsaprotamu. Tomēr tikai retais zina, kas tas īsti ir un kā darbojas. Vai tas ir tāds kā mākonis vai kabeļu mudžeklis? Un kāpēc internetā vajadzīgi cilvēki?