Uzsākot Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu 2017 aicinām uz tikšanos ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiek no 13. līdz 19.novembrim. Tā jau divdesmito reizi apvienos gan Ziemeļvalstu gan Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības, lai gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiktu iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  

Tā kā šis gads ir zīmīgs ar to, ka Somija svin savu simtgadi, tieši somu literatūrai ir īpaša vieta arī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumos. Šīs īpašās nedēļas ieskaņā, 13.novembrī pulksten 18:00 visus laipni aicinām uz tikšanos ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo un viņas grāmatas “Saules kodols” atvēršanas svētkiem. Ar rakstnieci Johannu Sinisalo sarunāsies tulkotāja Maima Grīnberga, sarunu tulkos Arnis Pooks. Literārais vakars notiks Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā). 

Johanna Sinisalo (1958) ir starptautiski novērtēta somu rakstniece, kuras darbi tulkoti gandrīz 20 valodās, viņa saņēmusi gan Somijas prestižāko literāro balvu Finlandia (2000), gan zinātniskās fantastikas un fantāzijas pasaulē labi zināmos apbalvojumus James Tiptree Jr. Award (2004) un Prometheus Award (2017).

Latviešu lasītājiem jau bijusi iespēja lasīt viņas debijas romānu “Pirms saulrieta nav ļauts” (2000), kas 2002. gadā iznāca apgādā “Atēna”.

 “Saules kodola” (2013) darbība norisinās distopiskā Somijā, kuras pilsoņi – jo sevišķi sievietes – tiek selekcionēti un stingri kontrolēti. Aizliegtas ir pilnīgi visas baudvielas un pat čili, kam piemīt ne tikai narkotiskas, bet arī daudz bīstamākas īpašības...

Romāns “Saules kodols” ir teorētiska fikcija un distopija, satīra, drāma un pat spriedzes stāsts vai detektīvs, kas, satīriski pārspīlējot, parāda mūsu sabiedrības problēmas.

Romānu “Saules kodols” izdevis apgāds “Pētergailis”, tulkojums tapis ar FILI – Somijas Literatūras informācijas centra – atbalstu. Gan tulkojumu, gan grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Apgāda “Pētergailis” izdoto grāmatu sarīkojuma laikā varēs iegādāties.