Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2016 tēma "Nākotne Ziemeļos"

Šogad ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKU NEDĒĻA notiek no 14. - 20. novembrim un šogad izvēlētā tēma ir "Nākotne Ziemeļos". Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 20. reizi, bet Latvijā – 19.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, tāpēc gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata, notiek stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Pirmdiena, 14. novembris, ir lielā lasīšanas diena, kurā izvēlēti trīs kopējie lasījumi - Rīta stundas lasījumā pašiem mazākajiem lasītājiem būs iespēja iepazīties ar norvēģu rakstnieka Stīana Hola izteiksmīgo grāmatu Gārmana vasara, savukārt pusaudži Rīta stundā lasīs vienu no grenlandiešu rakstnieku darbiem no grāmatas Allatta! 2040 - Deboras Hansenas Kleistas Naftas pasaku. Bet pieaugušie dienas izskaņā - Krēslas stundā - lasīs fragmentus no Emmi Iterantas grāmatas Ūdens atmiņa

Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta oragnizatori aicina visus interesentus reģistrēties www.bibliotek.org mājas lapā, kas kalpo arī kā resursu un informācijas vietne. Šogad organizatori īpaši aicina izmantot sociālos medijus - Facebook un Instagram, un mudina lietot mirkļbirku #nordbib16.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.