Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu saņēmuši 22 mediju projekti Baltijas valstīs

Ziemeļvalstu Ministru padome ir piešķīrusi atbalstu 22 projektiem par kopējo summu 150 000 eiro, lai atbalstītu sabiedriski nozīmīga mediju satura veidošanu un atspoguļošanu mazākumtautību valodās Baltijas valstīs. Kā vadošie mediji, tā ārštata žurnālisti, kas darbojas vienā no trim Baltijas valstīm, varēja pieteikties atbalstam līdz 10 000 eiro apmērā ar projekta realizācijas laiku līdz 1 gadam.

No 62 iesniegtajiem projektiem izvērtēšanas komisija lēmusi apstiprināt 22 projektus - 5 projektus Igaunijā, 9 projektus Latvijā un 8 projektus Lietuvā. Piešķīrums katrai no valstīm ir aptuveni 50 000 eiro.

Ziemeļvalstu Ministru padomes grantu programmas mērķis ir paaugstināt vietējo, reģionālo un nacionālo plašsaziņas līdzekļu kvalitāti un izaugsmi Baltijas valstīs. Īpaša uzmanība ir vērsta uz iekļaujošu un novatorisku mediju saturu minoritāšu valodās, kā arī uz etniski daudzveidīgiem Baltijas valstu reģioniem.  

Izvērtējot pieteikumus granta programmai, lai iegūtu finansiālo atbalstu drukāto, video vai tiešsaistes materiālu izstrādei un ražošanai, atbalsu saņēma labākās idejas un inovatīvas multiplatformu pieejas, piedāvājot daudzsološus pētnieciskās žurnālistikas un vizuālās komunikācijas projektus. Mediju satura pārnesei tiks izmantoti podkāsti, video saturs 360 grādu formātā, jauni radio tiešraižu formāti, tīmekļa dokumentālās filmas, grafiskās animācijas, video intervijas un citi veidi. 

Atbalstītie projekti pārstāv labi zināmus un populārus mediju kanālus krievu un poļu valodā, kā arī mazāka mēroga reģionālos medijus un nesen dibinātus tīmekļa portālus. No Latvijas finansiālo atbalstu saņēmuši DELFI Latvija krievu redakcija, Latgales Laiks, TVNET, LETA, Mix Media Group, Kurzemes Vārds, SPEKTRS, Rīgas Laiks, www.smartlatvia.lv.

Visi atbalstītie projekti tiks realizēti laika posmā no 2017. gada rudens līdz 2018. gada septembra beigām.