Ziemeļvalstu Padomes 70.sesija notiks Norvēģijas parlamentā Oslo

Demokrātijas apdraudējumi, pārvietošanās brīvība Ziemeļvalstīs, ciešāka sadarbība tiesību aktu jautājumos ir tikai dažas tēmas, kas iekļautas Ziemeļvalstu Padomes 70.sesijas darba kārtībā, kas notiks no 30.oktobra līdz 1 novembrim Norvēģijas parlamentā, Oslo. Ziemeļvalstu Padomes sesija ir parlamentārās sadarbības augstākā lēmējinstitūcija un lielākais politiskais notikums reģionā, kas apvieno politiķus no visām Ziemeļvalstīm.

Katru gadu Sesijas aktualitātes atspoguļo mediji gan Ziemeļvalstīs gan citviet Eiropā. Šogad no Latvijas Ziemeļvalstu Padomes sesijā piedalīsies Laura Cibule no ziņu aģentūras LETA un ziņos par svarīgākajiem tematiem, kā arī par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības perspektīvām.

Ziemeļvalstu padomes balvas ir prestižākās balvas Ziemeļvalstu reģionā un piesaista ievērojamu starptautisku uzmanību. Vissenākā no 5 Ziemeļvalstu Padomes balvām ir Literatūras balva. Pirmo reizi to piešķīra 1962. gadā. Šai balvai sekoja Mūzikas balva (1965), Vides balva (1995), Kino balva (2002) un Bērnu un jaunatnes literatūras balva (2013). Piecas žūrijas komitejas izvēlas kandidātus un uzvarētāju.

Šogad ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonija notiks Oslo 70. Ziemeļvalstu padomes sesijas laikā Oslo Operā. Katrs uzvarētājs saņems Ziemeļblāzmas statueti un 350 000 dāņu kronu lielu naudas balvu.

Vairāk par sesiju https://www.norden.org/en/session2018