ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam (ESSBJR) ikgadējais forums notiks  2020.gada 20. oktobrī tiešsaistē un tā galvenā tēma būs “Ceļā uz inovāciju un ilgtspējības desmitgadi”. Šogad ESSBJR ikkgadējā foruma semināri notiek pirms faktiskā notikuma.

Viens no semināriem “Ilgtspējīga bioekonomika: tendences un vērtību ķēdes iespējas” notiks 2020. gada 7. oktobrī no plkst. 9:30 līdz plkst. 11: 30 (CET), un tā mērķis ir sniegt ieskatu par jaunākajām tendencēm un vērtību ķēdes iespējām ilgtspējīgai bioekonomikai Baltijas jūras reģionā, kontekstā ar COVID-19 pandēmijas ietekmi.

Semināra klausītāji tiks iepazīstināti ar diviem jaunākajiem ziņojumiem par ilgtspējīgu bioekonomiku un ekosistēmas vērtību ķēdes kartēšanu Baltijas jūras reģionā. Ziemeļvalstu Ministru padome iepazīstinās ar savu ziņojumu "Baltijas jūras reģions un Ziemeļvalstu Arktika – 10 tendences ilgtspējīgai bioekonomikai", kurā ir izklāstītas pašreizējās tendences un sniegts politiskais redzējums par ilgtspējīgas bioekonomikas attīstību, pamatojoties uz literatūras apskatu, ekspertu intervijām un aptauju, kurā kopumā iesaistīti 350 bioekonomikas speciālisti.

Seminārā tiks ieskicētas 14 Ziemeļeiropas valstu un autonomo apgabalu galvenās tendences, tādās aktuālās norisēs, kā biodegvielas ražošana, vietēja mēroga zīmolrade un aprites ekonomika, īpašu uzmanību pievēršot COVID–19 pandēmijas ietekmei.

Paneļdiskusijā piedalīsies reģiona bioekonomikas un piegādes ķēdes eksperti, lai diskutētu par jaunāko ziņojumu tematiku, pētot saiknes ar ES politiku un skaidrojot īpašās iespējas Baltijas jūras reģionam. Pēc paneļdiskusijas sekos jautājumu un atbildžu sesija. Starp paneļdiskusijas ekspertiem būs arī Maija Kāle, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece ilgtspējības un digitalizācijas jautājumos. 

 

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm