IV Latvijas stāstnieku konference „Kaimiņu, nāburgu, sābru būšana” notiks 6. decembrī Latvijas Universitātes Lībiešu institūtā, Kronvalda bulvārī 4. 

Pasākuma laikā tālāku kaimiņu attiecību izpētei dažādu žanru stāstos, turpinās tēmu par identitātes veidošanos, piederības sajūtas stiprināšanu, savstarpējām attiecībām un sadarbību kopienas ietvaros un ārpus tās. Tie ir stāsti par līdzīgo un atšķirīgo, robežām un to pārkāpšanu, savstarpēju sadarbību, ietekmēšanu un ietekmēšanos, dažādu kultūrtelpu līdzāspastāvēšanu un mijiedarbību.

Konferencē uzstāsies norvēģu un sāmu dzejniece, stāstniece un dramaturģe Rawdna Carita Eira un stāstīs par sāmu kultūras īpatnībām lekcijā “Goahtoeanan – Mana dzimtā zeme. Sāmu stāsti”. Māksliniece ir uzaugusi Brēneijsundā, Norvēģijas ziemeļos un strādājusi gan par ziemeļbriežu ganu, gan menedžeri un dramaturģi Sāmu Nacionālajā teātrī Beaivváša. Viņa raksta dziesmu tekstus savām dziesmām, bet 2011. gadā Eira izdeva divvalodīgu dzejas grāmatu ruohta muzetbeallji ruohta/løp svartøre løp sāmu un norvēģu valodās, kas  2012. gadā tika nominēta Ziemeļvalstu padomes lietaratūras balvai. 

Konferenci „Kaimiņu, nāburgu, sābru būšanu” atklās Latvijas Universitātes prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete un UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, bet ar priekšlasījumiem piedalīsies 

Latvijas stāstnieku asociācijas valdes locekle Māra Mellēna, Latvijas Universitātes Lībiešu institūta pētniece Gunta Kļava, dzejnieki Guntars Godiņš un Baiba Damberga, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Studiju un zinātņu prorektore Angelika Juško-Štekele, Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova,  Zemgales stāstnieku festivāla rīkotāja un Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane, tradicionālās kultūras biedrības “Kūrava” valdes priekšsēdētāja Ina Celitāne un Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte Inese Mičule.

Konferenci rīko Latvijas stāstnieku asociācija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija. Konferences rīkošanu atbalsta Latvijas Universitāte un LU Lībiešu istitūts, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, LR Kulturas ministrija un Latvijas Nacionālā kultūras centrs. 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm