Jaunākās literatūras festivāls „Prozas lasījumi” šogad notiks no 4. līdz 8. decembrim un pulcēs jau zināmus pašmāju autorus, ārvalstu viesus, kā arī jaunos rakstniekus, kuri savu lasītāju vēl tikai meklē.
Festivāla „Prozas lasījumi 2013” laikā dažādās Rīgas vietās norisināsies publiski lasījumi, iepazīstinot ar jaunāko pašmāju un ārvalstu literatūrā.
Īpašu uzmanību vēlamies vērst uz diskusija un viesu vakaru, kas notiks piektdienas, 6. decembra pievakarē kino „Splendid Palace” Velvju zālē Elizabetes ielā 61.
Diskusija sāksies plkst. 16.00, kas aicinās ikvienu interesentu uz neformālu sarunu, lai mēģinātu skaidrot Eiropas identitāti caur Eiropas literatūras mantojumu, uzzināt viedokļus par literatūras eiropeiskuma nozīmi, veicinot izglītības pasākumus, mēģināt apstiprināt jēdziena „Eiropas literatūra” eksistenci, kā arī no jauna formulējot redzējumu par Eiropas nākotni. Iedvesma tēmai gūta šā gada pavasarī „Jāņa Rozes apgādā” izdotajā grāmatā „Eiropas literatūras vēsture. Hrestomātija”. Diskusijā piedalīsies viens no grāmatas redaktoriem prof. Gijs Fontēns, filozofs un rakstnieks Kristians Brants (Christian Brandt, Somija), starptautiskā literatūras sadarbības tīkla „Literatūra pāri robežām” direktore Aleksandra Buhlere (Alexandra Büchler, Lielbritānija) un dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš (Latvija). Diskusija notiks angļu un franču valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Savukārt vakara izskaņā plkst. 19.00 sāksies viesautoru lasījumi. Savus darbus literatūras cienītāju vērtējumam nodos Sarfrazs Manzūrs (Lielbritānija), Kristians Brants (Somija), Mirko Bonē (Mirko Bonné, Vācija), Hrists Asteriu (Grieķija), Pervīna Nuralijeva (Pervin Nuraliyeva, Azerbaidžāna) un Maikls Mirolla (Michael Mirolla, Kanāda, Itālija). Abu vakara daļu vadība raidījuma „Viss Notiek”, TV un dokumentālo filmu režisores Adriānas Rozes pārraudzībā, par muzikālām intermēdijām rūpēsies diskžokejs Kārlis Krustojums.
6. decembra pasākumi tapuši sadarbībā ar Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīklu EUNIC Latvia (www.eunic-online.eu/latvia), kurā apvienojušies Britu padome Latvijā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, Gētes institūts Rīgā un Grieķijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Grieķijas Kultūras un sporta ministriju.

 

 

Prozas lasījumi 2013 programma

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm