Otrā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu radošās rakstīšanas nometne, kas notiks Jūrmalā no 16. līdz 20. augustam, pulcēs jauniešus no Baltijas valstīm un Somijas.

Trīs dienu nometni vadīs somu dzejnieks Susinukke Kosola (īstajā vārdā Daniils Kozlovs). Viņš raksta dzeju, kā arī rīko un vada seminārus dažāda vecuma un izcelsmes cilvēkiem. Viņš ir arī  radošās rakstīšanas skolotājs Turku universitātē un vairākus gadus nodarbojies ar izdevējdarbību. “Rakstīšana man ir pasaules izpēte un sevis izpratne,” atzīst Susinukke Kosola.

Šajā nometnē studentiem tiks doti vispārīgi padomi radošās rakstīšanas tehnikā, un tas, kā atrast, uzlabot un pastiprināt savu īpašo māksliniecisko izteiksmi. Tāpat nometnes dalībniekiem būs iespēja diskutēt par tādiem aktuāliem jautājumiem kā sociālās realitātes būtība, sociālie mediji kā publicēšanās platforma, eksperimentālais un autofikcijas žanrs rakstniecībā. Trīs dienas varbūt ir pārāk īss laiks, lai kļūtu par izcilu rakstnieku, bet šinī laikā noteikti var uzlabot jauniešu rakstīšanas prasmes, vienlaikus rosinot radošumu.

Papildus mācībām jauniešiem būs iespēja iepazīties arī ar Jūrmalas pilsētu un Ķemeru nacionālo parku.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu radošās rakstīšanas nometne ir Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Igaunijā un Lietuvā kopīgs projekts, kas tiek rīkota ar programmas Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas (Nordic Writers Crossing Borders) atbalstu.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm